Портфоліо з теми "Сучасна людина та Інтернет"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Сучасна людина та інтернет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, людина і світ

Стислий опис проекту

Проект розроблений для учнів 10 класу, предмет – інформатика. Учні досліджують, який вид спілкування в Інтернеті найкращий.

Повний План вивчення теми

План

Вік учнів, клас

15-17 років, 10, 11 клас

Навчальні цілі

В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами; аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про місцеві комерційні структури Учні пояснюють призначення Інтернету. Знайомляться з правилами адресації ресурсів в Інтернеті; призначенням основних протоколів Інтернету, призначення і види мережних пристроїв. Знайомляться з видами спілкування в мережі Інтернет (eлектронна пошта, скайп, ICQ тощо) Повинні визначити оптимальний спосіб спілкування в інтернеті та створити особисту поштову скриньку чи блог.

Опис оцінювання

На початку роботи учні заповнюють З-Х-Д таблицю, що дозволить визначити актуальність запропонованої теми для даних учнів, працюють з списками пріоритетів щодо засад способів спілкування в Інтернеті. Протягом всього терміну виконання проекту використовуються звіти про виконання проекту, завдяки методу спостереження груп, учні роблять самооцінку власної та спільної роботи. За допомогою контрольного списку оцінювання процесу дослідження [оцінювання], учні оцінюють рівень проведення власної дослідницької роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Наприкінці проекту За допомогою форми «Оцінювання блогу», вчитель оцінює готовий проект учнів. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи» під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп. За допомогою форми «Оцінювання блогу» кожен учень має оцінити свої досягнення.

Діяльність учнів та вчителя

Учні будуть проводити соціальне опитування щодо використання послуг інтернету, які надають різні провайдери. Проводять опитування та аналіз опитування, роблять висновок про доцільність користування послугами певного провайдера. Визначають, який вид спілкування в інтернеті є найкращим. При перегляді презентації вчителя учні: - ознайомлюються і обговорюють Ключове і Тематичні запитання; - учні отримують завдання на виконання учнівського проекту; - відбувається об’єднання учнів у малі групи (три групи) Під час виконання проекту вчитель допомагає виправляти помилки і стимулює діяльність групи презентація вчителя. Консультує учнів щодо створення презентації (додавання анімаційних об’єктів до фрагментів), демонстрації презентації у різних програмних середовищах. Учні постійно використовують інтернет ресурси (пошук інформації), створюють електронну скриньку (кожен собі окремо), створюють блог для учнів школи. Учні будуть здійснювати пошук в Інтернеті та перевіряти достовірність сайтів згідно форми Критичне оцінювання Веб-сайту, зберігати сторінки за допомогою закладок. Надсилають відповідним організаціям листа щодо використання ресурсів в своїх проектах. При використанні чужих матеріалів учні не порушують авторське право. Використовуючи запитання з документу перевірки розуміння матеріалу, вчитель просить кожну групу розробити дизайн блогу на якому будуть розміщуватися власні та загальні висновки. Пишуть і відсилають лист-проханнящодо використання певних фото-ресурсів авторам. Учні здійснюють пошук необхідних ресурсів в мережі Інтернет та провадять спільну роботу над необхідними документами з використанням Google-сервісів. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються на блозі, що створено для розміщення проміжних результатів. Блог створюють учні для збирання та систематизації інформації. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу в якому організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ігор Винник

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Верхньосиньовидненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто/село, район, область

смт. Верхнє Синьовидне, Сколівський район, Львівська область

Контактні дані

вул. Січових Стрільців, 60 смт. Верхнє Синьовидне, Сколівський район, Львівська область, тел.: 0982698389

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24-29 вересня 2012 рік

Місце проведення тренінгу

м. Львів, ЛОІППО

Тренери

Манько Надія Миколаївна, Дмитрук Олена Дмитрівна