Портфоліо з теми "Світлові явища"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Світло навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика

Навчальна тема

Світлові явища

Вік учнів, клас

11-12 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Учні 7 класу будуть працювати над проектом «Світло навколо нас»; предмет-фізика, розділ: Світлові явища. Учні поділяються на три групи за результатами вхідного контролю - група Мислителів, група Істориків, група Всезнайок. Група Мислителів працює над підбором і опрацьовуванням теоретичного матеріалу, Група Істориків досліджує історію еволюції джерел світла за переліком джерел, Група Всезнайок вивчає, проводить, пояснює досліди, які демонструють світлові явища. Кожна група виконує спочатку пошук теоретичних даних та історичних досліджень, роблять аналіз, синтез інформації та представляють результати у вигляді реферату, буклету, презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

1.Навчити описувати поширення світла в різних оптичних середовищах.

2.Навчити характеризувати світлові явища.

3.Визначити роль світлових явищ в житті людини.

4.Навчити самостійно опрацьовувати теоретичний матеріал.

5.Сформувати навички аналізування і впорядковування дослідницького матеріалу.

6.Розвивати навички планування проведення досліджень.

7.Формування навичок створення статей, буклетів, презентацій.

Опис оцінювання

На початку проекту учні проходять вхідний контроль у форм он-лайн тесту з метою виявлення рівня знань кожного учня для поділення на групи. Потім проводиться обговорення основних запитань теми «Світло навколо нас» за допомогою вхідної презентації учителя. Учні фіксують свою роботу над проектом у журналі роботи над проектом.

Впродовж роботи над проектом учні проходять неформальне опитування учителем, зустрічаються і консультуються з учителем по плану виконання проекту, звіт про результати записують у журналі роботи над проектом, у журналі оцінювання роботи в групах. Результати своєї поступової діяльності учні відображаю у своїх блогах, заповняючи форму роботи в блогах. Учитель контролює роботу учнів за формою оцінюванн роботи з блогом.

Наприкінці роботи над проектом проводиться підсумкова учбова конференція, де учні представляють продукт своєї діяльності. Оцінювання цієї роботи учнів проводиться за формою оцінювання рефератів, за формою оцінювання буклетів, за формою оцінювання презентацій, де освітлюють роль світла, світлових явищ, джерел світла у життєдіяльності людства. Вихідний контроль для учнів проходить у формі он-лайн тесту.

Діяльність учнів і вчителя

Перед початком роботи над проектом учням запропоновується переглянути буклет проекту для ознайомленн з темою і метою. Батьки учнів надають дозвіл на участь їх дітей у проекті та використання при роботі Інтерне ресурсів.

1 етап.(1 тиждень) Учитель демонструє презентацію проекту, проводить вхідний контроль у формі он-лайн тесту, розподіляє учнів на групи: Група Мислителів, Група Істориків, Група Всезнайок. Групи учнів отримають завдання та вхідну консультацію від учителя за допомогою вхідной презентації вчителя за проектом «Світло навколо нас».

2 етап.(4 тижня )

2 тиждень: Учні працюють над пошуком необхідних матеріалів, заповнюють журнал роботи над проектом, де освітлюють етапи своєї роботи, починають роботу у своїх блогах.Учитель перевіряє звіт учнів , що розміщенні на блогах учнів, або написані учнями на аркушах, проводить консультації з учнями.

3 тиждень: Учитель вивчає накопичені учнями матеріали, направляє учнів і підказує шляхи виконання завдань учнями. У продовжують накопичувати дослідницькі матеріал, записують свої звіти у журналі роботи над проектом, журналі роботи в блогахПроводить проміжні опитування учнів,надає необхідні консультації . Учні планують мету роботи , її гіпотезу , виконують групові звіти на своїх блогах.

4 тиждень: Учні доповідають про обрану назву своєї групи , про обраний девіз , демонструють план своєї дослідницької роботи і обговорюють з учителем заходи щодо її виконання . Учитель відслідковує , коректує та оцінює діяльн учнів на їх блогах.

5 тиждень: Учні розпочинають роботу по проведенню дослідів , виконують макети майбутніх рефератів , буклетів, презентації на аркушах з використанням фломастерів,олівців, клею. Звіти направляють на блог учителю. Учитель проводить аналіз і корекцію, оцінює діяльність учнів за оцінюваннями роботи над проектом, роботи в групах, роботи в блогах.

3 етап.(3 тижня)

6-7 тижні: Учні описують результати проведених дослідів, оформлюють обрані продукти діяльності(реферати,буклети,презентації),проводять рефлексію своєї роботи і оформлюють групові звіти на бл за допомогою оцінювання роботи в групах. Учитель перевіряє накопичені учнями матеріали,перевіряє якість виконаних дослідів,проводить проміжне оцінювання за допомогою форми оцінювання блогу.

8 тиждень: Учні захищають результати своєї діяльності, відповідають на запитання учителя та учнів, виконують завдання вихідного контролю за он-лайн тестом. Загальні результати своєї діяльності по проекту викладають на сторінках своїх блогів.

Учитель оцінює якість учнівських проектів за допомогою форм оцінювання : рефератів, буклетів, рефератів повноту розкриття дослідницької роботи груп за допомогою форми роботи в групах; підводить підсумки діяльності учнів,оголошує отримані учнями оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гончар Олена Леонідівна

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики

Навчальний заклад

ДЗОШ № 26

Місто\село, район, область

м. Донецьк, Ленінський район

Контактні дані

lenuagon@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.06.2012 - 27.06.2012

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк, Ленінський район, ДБПЛ № 37

Тренери

Пшеслінська Тетяна Ленідівна