Портфоліо з теми "Розвиток англійської, німецької та української кухні"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Розвиток англійської, німецької та української кухні.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, історія, основи здоров'я.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема «Харчування»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект з англійської мови в 7 класі за темою «Розвиток англійської, німецької та української кухні». В ході виконання проекту учні вивчають кухню Англії, Німеччини та України, розглядають еволюцію блюд цих країн (здійснюють пошук інформації в довідниках, підручниках, мережі Інтернет), досліджують та порівнюють кухні Англії, Німеччини та України, аргументують, яку кухню можна вважати найздоровішою.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

Після завершення проекту учні зможуть:

- розповісти, яка страва є традиційною для кухні Англії, Німеччини та України;

- характеризувати особливості національної кухні Англії, Німеччини та України;

- назвати види обробки продуктів;

- перекласти назви кухонних приладів, посуду та продуктів харчування;

Формуються такі навички:

- ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження в реалізації даного проекту;

- критично оцінювати інформаційні ресурси за допомогою форм та контрольних списків;

- співпрацювати в команді;

- узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точку зору стосовно розвитку англійської, німецької та української кухні;

- створювати змістову презентацію за темою «Харчування», розробляти буклети та порівняльні таблиці, враховуючи зібрані дані по темі «Здорова їжа».

Опис оцінювання

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Таблиця «ЗХД» учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на тематичні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. За допомогою форм оцінювання (Форма оцінювання прикладу учнівської роботи презентація.doc, Форма оцінювання прикладу учнівської роботи буклету.dot, Форма оцінювання виконання групового завдання.docx.doc) оцінюються продукти проектної діяльності учнів (Презентація ученика). Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Учні ще раз переглядають таблицю «ЗХД» та визначають, чи дізналися вони те, що хотіли узнати або не знали.

Діяльність учнів

Учні знайомляться з темою проекту переглядаючи презентацію вчителя. В ході презентації заповнюють форми «ЗХД» для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. За допомогою результатів оцінювання формулюють питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні об’єднуються в 3 групи за результатами жеребкування. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи.

Учні виконують такі дослідницькі завдання:

1.Використовуя таблицю оцінки користі продуктів харчування, встановлюють, їжу якої країни ми можемо назвати здоровою.

2. За допомогою пошуку інформації в мережі Інтернет, опитування місцевої громади, друзів чи родичів за кордоном або в рідній країні, складають список страв, які є найпоширенішими в Англії, Німеччині та Україні.

3.Порівнюють кухню Англії, Німеччини та України, створивши буклет.

Вчитель надає інструкції та правила роботи за комп’ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної для проекту інформації, проводять соцопитування. Учитель роздає контрольний список для оцінки веб-сайтів, пояснює, що при використанні в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Учні створюють блог для спілкування та обговорення матеріалів проектної діяльності, користуючись інструкцією щодо створення і розміщення публікацій у блозі виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми, заповнюють формі для самооцінки та взаємооцінки.

1 тиждень: Усі учні отримують завдання спільно створити презентацію, в якій продемонструють знання назв продуктів харчування, кухонних приладів та способів обробки продуктів. Учні 1 групи ознайомлюються з історією виникнення традиційних страв країн за допомогою мережі Інтернет.

Учні 2 групи ознайомлюються з терміном «здорова їжа», описують це поняття своїми словами.

Учні 3 групи складають опитувальник «Як на тебе впливає їжа?», при необхідності вчитель корегує та підказує.

Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу, консультаційних часів, під час яких організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками та з експертами.

2 тиждень: Учні 1 групи опрацьовують зібрану інформацію та складають список продуктів харчування починаючи з Х століття до сьогодні.

Учні 2 групи застосовуючи таблицю оцінки продуктів харчування складають список їжі, яку можна вважати здоровою.

Учні 3 групи проводять опит своїх однокласників та батьків, та складають отримані результати в діаграму.

Учні виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми.

3 тиждень: Учні 1 групи створюють презентацію, де порівнюють продукти харчування початку та кінця І століття.

Учні 2 групи розробляють буклет «Здорове харчування» часть 1 буклет «Здорове харчування» часть 2.

Учні 3 групи пишуть статтю 1,2, 3, 4, 5, де, опираючись на роботи експертів, розповідають, як саме їжа може вплинути на людину.

Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Кожна група презентує свою роботу на підсумковій конференції. Завершуючи навчальний проект, слід повернутись знову до Ключового запитання. Запропонувати учням відповісти на це запитання у їхньому блозі. Надати їм свої коментарі до їх записів. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім проводиться обговорення всім класом. Вчитель знову повертається до Таблиці ЗХД і пропонує заповнити останню колонку. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навички. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно з знанням предмету. Підводяться підсумки та виставляються оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Богаткіна Анастасія Сергіївна

Фах, навчальний предмет

вчитель англійської мови

Навчальний заклад

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №31 Донецької міської ради Донецької області

Місто, область

м. Донецьк, Ленінський район

Відомості про тренінг

Назва тренінгу

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього". м. Донецьк. Червень 2012 (Група 9)

Дати проведення тренінгу

11.06.2012р. - 16.06.2012р.

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк, ОблІППО

Тренери

Герман Артем Юрійович