Портфоліо з теми "Поема математичним виразам" (7 клас)
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Поема математичним виразам" (7 клас)
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика
Вік учнів, клас
7 клас, 13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Математична мова – це мова виразів. Навчальною програмою з алгебри в 7 класі передбачено вивчення теми «Цілі вирази». Проект «Поема математичним виразам» створено з метою розширити та поглибити знання учнів про цілі вирази, степені, дії над ними, здійснити історичний екскурс у їх виникнення та показати застосування у фізиці та біології,виховувати в учнів зацікавленість та вміння логічно мислити, уважність та любов до математики. Робота над проектом буде проходити паралельно з вивченням відповідної теми з курсу алгебри 7 класу. В процесі передбачається розвиток навичок в учнів роботи в мережі Інтернет, іншими джерелами пізнавальної інформації, її обробкою та систематизацією, вміння здійснювати презентацію результатів своєї роботи. Робота в групах передбачає пошук відомостей про цілі вирази, їх види, історичних відомостей про виникнення та дослідження вченими і оформлення у вигляді бюлетня; дослідження інформації про степінь з цілим показником та його властивості, застосування степеня для спрощення обчислень як у математиці, так і в суміжних науках (фізиці, біології, астрономії) та створення презентаці; з’ясування змісту понять, пов’язаних з многочленами та виконання дій з многочленами та висвітлення результатів дослідження у «Математичному віснику».
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Для здійснення оцінювання знань, умінь та навичок учням пропонується використати контрольний список для публікації. Для здійснення оцінювання блогу учням пропонується використати оцінювання блогу. Результат вхідного опитування учнів можна побачити в таблиці ЕТ. Оцінювання відбувається упродовж всього вивчення теми: Числові вирази, вирази із змінними, цілі вирази, перетворення цілих виразів, степені та дії над ними. Напочатку вивчення кожної підтеми учням надається лист контролю, що включає перелік питань з теорії, якісні та розрахункові задачі, тренувальні вправи до даної підтеми. Упродовж всього навчання за даною темою, діти поступово оволодівають більш високим рівнем знань, умінь та навичок. Упродовж виконання проекту учні використовують таблицю з-х-д. Завдяки моніторингу відслідковується,як учні розуміють теоретичний матеріал, на якому рівні практичне застосування даного матеріалу, чи готові учні застосовувати набуті знання в нестандартних умовах,проводити дослідження. За цим листом контролю оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі вивчення підтеми, демонстрації дослідження та мультимедійного продукту представлення результатів учнівського проекту. Учні використовують форму оцінювання про види енергії для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується ця ж форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними питання проекту. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учнівська публікація
Перед початком роботи діти отримують форми оцінювання,які їм допоможуть визначитись з об’ємом роботи при самооцінюванні, допоможуть визначитись з пріоритетними моментами в своїй роботі. В формі оцінювання блогу визначений перелік проміжних робіт, які мають бути присутніми в ньому для проміжного оцінювання вчителем. Учні всіх груп шукають інформацію в Інтернеті щодо теми дослідження, ознайомлюються з презентацією про авторське право та плагіат. Вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел. Учні отримують форму оцінювання веб-ресурсів та визначають чи можливо використовувати все знайдені джерела в дослідженні. Серед учнів обирається група експертів з 3-х чоловік, які з допомогою електронної пошти за створеним графіком відповідають на питання. Учні повинні ретельно дослідити тему перш ніж, як зв'язуватися з експертом електронною поштою. А також, учні в документі-googlе із спільним доступом створюють перелік посилань на використані веб-ресурси. Учні іншої групи ведуть блог-щоденник, в якому описують по дням, як проходив етап планування початку роботи, чи цікавим для них здалося питання «про застосування математичних виразів в практичному сенсі та в нестандартних умовах»,як розподілились ролі, чи складно їм було зробити це на початку, чи виникали труднощі в командній роботі, свої думки та враження від проектної роботи. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Поточні продукти своєї роботи, наприклад, план презентації та саму презентацію, учні додають в свій блог, для оцінювання роботи вчителем. Протягом роботи учні використовують «план діяльності» для того, щоб мати помічника на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково є документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують «Форму оцінювання з балами», за якою вони мають створювати презентацію.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Коршак Любов
Фах, навчальний предмет
Математика
Навчальний заклад
Комунальний заклад Верхівцевський навчально-виховний комплекс "Середня загальноосвітня школа №1 - дошкільний навчальний заклад" Верхньодніпровського району
Місто\село, район, область
51660 Дніпропетровська обл. Верхньодніпровський район м. Верховцеве, вул. Садова, 14 тел. (056) 58-91–41
Контактні дані
korshak511 на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
З 18-30 листопада