Портфоліо з теми "Освіта - це світло?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Освіта- це світло?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, країнознавство

Вік учнів, клас

10=11 клас

Стислий опис проекту

«Освіта – це світло ?» призначений для зацікавлення учнів проблемою доцільності навчання. Учні проводять опитування серед однолітків та батьків і визначають, чи цікава ця проблема людям. Далі переглядають веб - ресурси, довідники, енциклопедії. Замислюються над питанням: “ Які преваги дає освіта ?, Які відмінності середньої освіти в Україні та Англії ?», досліджують систему середньої освіти у Великій Британії та Україні,порівнюють освіту у Великій Британії та Україні. Результати своєї роботи учні представляють у вигляді презентації буклету та блогу "Чи потрібна тобі така освіта". Учні працюють в малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання з метою позитивного впливу на їх громаду. Вони досліджують потреби та ресурси громади та визначать план дій, досліджують проблему та шукають шляхи її вирішення та презентують свої результати цільовій групі з місцевої спільноти (батькам, одноліткам, громаді)

Повний План вивчення теми

План реалізації

План проекту

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних способом аналізу, порівняння, осмислення та опрацювання відомостей, опираючись на власний досвід. Учні навчаться переконливо демонструвати потребу у високоякісній освіті, статистичних даних відображених у графіках, діаграмах та інших засобах візуалізації даних. Формування в учнів Уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість освіти у Англії та Україні. Учні повинні вміти:

• Вести пошукову роботу щодо системи освіти у Англії • систематизувати фактичний матеріал за тематичними групами.

• робити висновки із засвоєного матеріалу.

• мати навички роботи у мережі Інтернет з метою пошуку веб-ресурсів за ключовими словами.

• встановлювати порядок, класифікувати веб-сайти, критично оцінювати дібраний фактаж, добирати за критеріями.

• Мислит критично: аналіз та оцінювання за критеріями. Удосконалювати навички творчого мислення, робити емоційно-ціннісну оцінку матеріалів.

• планувати презентацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо).

• створювати мультимедійні презентації, публікації.

• публічно виступати.

• робити висновки із засвоєного матеріалу.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж вивчення усієї навчальної теми, щоб діагностувати хід думок,знання та прогрес учнів . До початку проекту вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації. На початку вивчення теми проводжу гру Кола Вена ( діти з власного досвіду порівнюють що вони знають про систему освіти у Англії та Україні), це допомагає вчителю відслідковувати,загальний рівень знань, ерудованість щодо цієї теми. Так можна оцінити які основні поняття їм уже відомі та, як використовують їх. Також за допомогою опитувальника з’ясовує у чому учні вбачають позитивні та негативні сторонисучасної освіти в Англії та Україні . Впродовж роботи над проектом, учителі надають учням інструктаж щодо конкретних кроків, які вони мають зробити, щоб бути успішними. За запропонованими формами проводять взаємооцінку. Форма для описує критерії для створення блогу та його оцінювання. На початку завершального етапу доцільно проведести мозкову атаку, яка дасть можливість визначити, чи розуміють учні основне призначення та використання Освіти у сучасному світі. Вчитель веде журнал оцінювання, куди заносить бали за роботу кожного учня, для порівняння будує діаграму. По завершенню роботи над проектом учні заповнюють форму Самооцінювання ідей захисту роботи в проекті. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів. Учні беруть участь в оцінюванні спільного проекту. Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на круглому столі "Я хочу отримати найкращу освіту в Англії".

Діяльність учнів та вчителя

Плануючи роботу з учнями по методу проектів, учитель переконує вчителів на педраді із основними принципами та перевагами навчання за методом проектів, роздаючи їм інформаційні публікації публікації 2. Перед проведенням проекту вчитель повинен поспілкуватисяі з батьками учнів та взяти в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в інтернеті, а також дозвіл на використання інтернет матеріалів. Щоб з'ясувати рівень на якому учні орієнтуються по темі вчитель проводить опитування та візуально демонструє у вигляді таблиць та діаграм. Перед тим, як вивчати інформацію учні повторюють стратегії та принципи пошуку інформації засобами пошукових систем (тематичний пошук за ключовими словами) Учні створюють презентацію з з вивчення даної теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Касьян Ірина Василівна

Фах, навчальний предмет

Учитель англійської мови

Навчальний заклад

Червоноградська загальноосвітня школа №12

Місто\село, район, область

Червоноград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень- листопад 2012


Місце проведення тренінгу

ЧНВК СШ-колегіум №3


Тренери

Караман Лідія Іванівна