Портфоліо з теми "Найважливіші відомості з синтаксису та пунктуації. Словосполучення і речення"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Найважливіші відомості з синтаксису та пунктуації: словосполучення і речення»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, література

Вік учнів, клас

8 клас, 14 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект з теми: «Найважливіші відомості з синтаксису та пунктуації: словосполучення і речення» розрахований на учнів 8 класу. За програмою «Українська мова». Тема передбачає поглибити знання про такі синтаксичні одиниці, як словосполучення і речення; формувати вміння визначати змістовий і граматичний зв’язок між словами у словосполученні, непоширені й поширені словосполучення, формувати вміння визначати вид речення за метою висловлювання, інтонацією та будовою, правильно вживати розділові знаки у кінці речення, обґрунтовувати їхній вибір відповідним правилом, удосконалювати навички правильного інтонування речень.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

На початку проектної роботи проведено онлайн-анкетування учнів з метою виявлення обізнаності учнів із запропонованої теми. Батькам учнів роздано буклети, у яких міститься інформація про проект та пояснюється суть проектного дослідження. На етапі планування визначаю джерела інформації, способи збирання та аналізу інформації, презентації продукту ,процедуру та критерії оцінки результатів, у сформованих групах відбувається розподіл обов′язків між членами групи та упорядкування планів роботи груп та індивідуальних планів. На етапі дослідження відбувається збір інформації та вирішення проміжних задач. Основні інструменти: тести. На результативному етапі зміст роботи націлений на аналіз інформації та формулювання висновків. Учні звітують, обговорюють результати, вчитель підбиває підсумки, робить останні зауваження, оцінює. На заключному етапі учні виступають учасниками презентації, вчитель оцінює роботу учнів, використовуючи критерії оцінювання за 12-бальною системою, як творчу.

Діяльність учнів та вчителя

Перший тиждень. Підготовка, визначення теми і мети проекту «Найважливіші відомості із синтаксису і пунктуації: словосполучення і речення». До 1 уроку роздати буклети, які містять анкету для батьків, провести онлайн анкетування, під час якого визначається рівень обізнаності учнів з запропонованої теми. В позаурочний час відбувається аналіз анкет та об’єднання учнів у групи. Проведення консультування.Вчитель пропонує список джерел. 1 урок. Оголошення теми та мети проекту. Демонстрація учительської презентації. Вчитель оголошує кількість створених ним груп і списки тих, хто до них входить, пропонує учням груп пошукові та аналітичні завдання. Учні тепер повинні упорядкувати індивідуальні плани своєї роботи та план роботи у групах. Пропозиція запитань та завдань для груп № 1, № 2, № 3. Наприкінці уроку учні заповнюють ЗХД. У позаурочний час учні збирають інформацію, працюють у бібліотеці. Заповнюють індивідуальні плани та плани роботи групи. 2 урок. Перевірка плану роботи групи та індивідуальних планів, коригування їх. За допомогою певного інструментарію розробляють звітний матеріал. Вчитель дає учням алгоритм роботи із словосполученням. У позаурочний час учні отримують онлайн-консультації. Наприкінці першого тижня проводиться обговорення форм звітності та ознайомлення з критеріями оцінювання. Другий тиждень. Учні упорядкують свої матеріали та створюють презентаційні вікі-статті, презентації, публікації тощо. 3 урок. Вчитель перевіряє систематизований групами матеріал. Контролює та оцінює учнів за допомогою тесту з даної теми.Учні презентують результати своєї навчальної діяльності та заповнюють картки самооцінювання. Вчитель доповнює оцінювання своїми балами. В кінці уроку учні заповнюютьтаблицю ЗХД. 4 урок. Захист проектів та колективний аналіз. Група № 1 робить презентацію, група № 2 пише вікі-статтю "Функція речення у мовленні", група № 3 створює блог. Учні презентують проекти та разом зі вчителем обговорюють, оцінюють зусилля, використані можливості. Учитель проводить контроль знань за допомогою тестових завдань. Визначення критеріїв оцінювання. Перевірка дотримання учнями рекомендацій вчителя.

Відомості про автора

Наталія, Петричук

Вчитель української мови та літератури, українська мова

КЗ «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

м. Кіровоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.01.2014 – 31.01.2014

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна