Портфоліо з теми "М.Гоголь. Образи Оксани і Вакули"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

М.Гоголью. Образи Оксани і Вакули.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Повість М.В.Гоголя "Ніч перед Різдвом", інтернет-ресурс.

Вік учнів, клас

6 клас 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У проекті приймають участь учні 6 класу. Головною метою проекту є створення мультимедійної презентації на відповідну тему,Публікацію та WIKI-публікацію. Завданням для учасників є пошук джерел інформації про життєвий і творчий шлях письменника в Україні, Росії, Італії; збір аудіо - та відеоматеріалів про втілення творів письменника та їх образів в різних видах мистецтва: художніх фільмах, мюзіклах,творах скульптури і архітектури,в музичних творах. Учні обробляють дані,класифікують їх,аналізують,роблять висновок,оформляють матеріали.

План вивчення теми (вставити файл)

План відкрити

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи переглядають презентацію вчителя, діти заповнюють З-Х-Д схеми, що дозволить визначити навчальні потреби, працюють з організаційною діаграмою щодо існуючих стереотипів та упереджень. Учні об’єднуються у групи за тематикою (за бажанням). Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Оцінювання роботи учнів провести за розробленими формами та критеріями, а саме: - опитування учнів; - на основі спостереження за їх роботою; - тестування; - оцінювання презентації, публікації.

Критерії оцінювання публікації, Критерії оцінювання Вікі-публікації, Таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом вчитель знайомить батьків з методом проекту,його перевагами і можливостями,відмінностями від традиційного навчання.Учитель презентує власний проект. Пропонує для ознайомлення і оцінювання інтернет-ресурси,на яких розміщено приклади проектів учнів інших класів, їх рефлексія. Проводяться батьківські збори з метою надання дозволу на участь дітей в проекті. Проводиться анкетування-опитування на уроці – з'ясовується рівень обізнаності учнів з даної теми. На роботу над проектом відводиться три тижні. Частину роботи учні виконують в позаурочний час,вдома, розподіливши обов’язки в групах.

      1 тиждень

1 урок Оголошується тема проекту,проводиться мозкова атака,збір дозволів від батьків,показ учительської презентації,демонстрація. Збір дозволів батьків,роздача буклетів для батьків. В позаурочний час учитель збирає і аналізує анкети учнів. Упорядковуються групи за обраними уподобаннями: народознавці,дослідники біографи.

2 урок Вчитель оголошує 3 основні тематичні питання,кількість груп,хто входить до кожної групи і пропнуе завдання (тематичні питання,змістовні питання),дає адресу блогу для консультування;пропонується учням упорядкувати план роботи учнів та індивідуальні плани.

     2 тиждень 

3 урок Розподілили ролі,упорядкували свої плани. Учитель перевіряє план роботи групи та індивідуальні плани, корегує їх. Пояснює тему,яка йде за планом. Після уроків при необхідності проводить консультацію. (позаурочна робота:збір,аналіз учнями інформації:читають текст,добирають твори різних видів мистецтва) Між 3-4 уроками учитель проводить консультацію учнів,проводячи хвилинки - консультації;онлайнове консультування,через спеціально створений блог. Учні виконують роботу по індивідуальному і груповому плану,аналізують,узагальнюють.

4 урок Вчитель роздає критерії оцінювання і обговорення форм звітності та ознайомлює з критеріями оцінювання.Роблять публікацію,презентацію,вихід на сайт.

     3 тиждень

5 урок учні упорядковують матеріали,створюють презентаційні матеріали по групам:1 група-створює публікацію;2-презентацію; 3-вікі статтю. Заповнюють картки самооцінювання

6 урок На останньому уроці учні демонструють отримані результати своїх досліджень,здійснюють оцінку своїх однокласників(за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженнях (за формами для оцінювання робіт для співробітництва) З допомогою таблиць ЗХД учні оцінюють набуті знання та вміння,здійснюють рефлексію.Учні проходять тест-контроль учителя для оцінки набутих знань. Вчитель розміщує результати роботи над проектом,фото звіт на сайті школи.


Презентація вчителя

Публікіція вчителя

Публікація учнів

Презентація учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Харченко Володимир

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

Казарнянська ЗШ

Місто\село, район, область

Знам'яський район

Контактні дані

233-95-241

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04.04-18.04.2014 р.

Місце проведення тренінгу

КОІППО ім. Василя Сухомлинського

Тренери

Буртовий С.В.