Портфоліо з теми "Мужність і нескореність людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Мужність і нескореність людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література та історія

Навчальні цілі

Учні поглиблюють знання про творчий та життєвий шлях Р.Л. Стівенсона; розкривають фольклорні традиції в баладі «Вересковий мед»; висвітлюють історичне тло твору; висловлюють власне судження про вчинки героїв; розвивають вміння виразно читати баладу, аналізувати її як художній твір; виховувати патріотичні почуття.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років

Стислий опис проекту

Проект здійснюється на уроках світової літератури в 7 класі за темою «Героїчні пісні й балади у світовій літературі» (літературна балада Р.Л. Стівенсона «Вересковий мед», 1 урок - 45 хвилин). Учні виразно читають баладу, аналізують зміст, висловлюють власне судження про поведінку героїв, моральні проблеми твору, працюючи в групах


Повний План вивчення теми

план вивчення з теми

Навчальні цілі

Учень: розповідає про історичне тло балади (боротьба піктів проти іноземних загарбників); висловлює власне судження про поведінку старого пікта, який пожертвував сином і власним життям, але не відкрив іноземцям таємниці вересового меду; виразно читає і аналізує баладу Р.Л. Стівенсона «Вересковий мед».

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням публікацію про метод проектів та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу форми 3-Х-Дта/або та організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список досліджень та блоги для проведення самооцінювання. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я- Розумію» та записують свої відповіді,. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікацій, презентаціїй. Учні працюють із формою «Я- Розумію» та записують свої результати до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити, чи всі учні засвоїли результати проектів через використання опитувальника . З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список.

Діяльність учнів та вчителя

Урок1 Підготовка Учитель повинен пересвідчитись, чи знають учні що таке балада, які її головні ознаки, чи знають вони зміст балади. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форми З-Х-Д та організаційні діаграми визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Дослідження Учні 1 групи готують розповідь про історичне тло балади, на основі аналізу епізодів обґрунтовують поведінку батька, наводять приклади з текстів. Учні 2 групи вияснять роль метафори у творі, пояснюють символічний зміст назви твору і самого вересового трунку; готують власні судження про те, чи вартий напій того, щоб віддати за нього життя. Учні 3 групи на основі тексту балади доводять, хто вийшов переможцем у протистоянні, чи отримав шотландський король радість від перемоги. Учні 4 групи працюють ретельно з текстом балади, знаходять тропи, художні засоби, зокрема наводять приклади антитези та визначають її роль у творі. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-Розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Учні створюють блог, до якого розміщають результати своїх досліджень та запрошують інших учнів розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. При розміщенні результатів потрібно розмістити у блозі посилання на файли, із якими проводилось дослідження. Учні проводять самооцінювання, використовуючи контрольні списки, дослідження та блоги.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Вавренюк


Фах, навчальний предмет

учитель російської мови та літератури; світова література та російська мова

Навчальний заклад

НВК "СЗШ І-ІІІ ст. №1 - гімназія"

Місто\село, район, область

смт Тростянець, Тростянецький район, Вінницька область

Контактні дані

Дом. телефон 2-15-25

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.09-30.09.2012 року


Місце проведення тренінгу

НВК "СЗШ І-ІІІст. №1-гімназія" смт Тростянець


Тренери

Сліденко А.М.