Портфоліо з теми "Ми - українці"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Ми - українці

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія

Навчальні цілі

Визначити цінність творів Симоненка для формування особистості.Учні зможуть шукати необхідну інформацію в мережі Інтернет. Навчаться працювати в команді, ств орювати і демонструвати презентації, блоги,інформаційні бюлетені.

Вік учнів, клас

12 років 7 клас

Стислий опис проекту

7 –Б клас Василь Симоненко.»Лебеді материнства»,»Ти знаєш,що ти - людина»,. Два уроки по 45 хвилин. Учні читають поезії і аналізують їх,роблять висновки, висловлюють власне ставлення до порушених автором проблем. Учні визначають цінність творів Симоненка для формування особистості.


Повний план вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Визначити цінність творів Симоненка для формування особистості.Учні зможуть шукати необхідну інформацію в мережі Інтернет. Навчаться працювати в команді, ств орювати і демонструвати презентації, блоги,інформаційні бюлетені.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням публікацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми3-Х-Д та/або та організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують Контрольний список досліджень та блоги для проведення самооцінювання. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я- Розумію»та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналу спостережень. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою Я – розумію»« та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою.форм оцінювання публікацій. Презентації. Учні працюють із формою «Я- Розумію» та записують свої результати до Журналів спостережень. за рахунок чого проводиться само оцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника . З метою визначення само спрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити, чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.

Діяльність учнів та вчителя

1.Урок 1 Підготовка Вчитель демонструє власну презентацію . Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Учні виразно читають поезію,аналізують її,використовуючи художні засоби,висловлюють власні судження. Виконують пісню на слова Симоненка. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію» , самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Урок 2 Учні працюють над змістом поезії»Ти знаєш,що ти - людина» Виразно читають поезію , аналізують її. Аналіз проводиться у формі діалогу двох шанувальників поезії Симоненка. Вчитель контролює роботу учнів, дає вказівки, поради, консультації. Учні розміщають у блозі проекту результати своєї роботи із рекомендацією своїм друзям .Учні проводять само оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оголенко Валентина Олексіївна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови і літератури, українська література

Навчальний заклад

НВК "СЗШ І ІІІ ст.№1-гімназія"смт Тростянець

Місто\село, район, область

смт Тростянець, Тростянецький район, Вінницька область

Контактні дані

2 27 44

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.09-30.09.2012

Місце проведення тренінгу

НВК

Тренери

Сліденко А.М.