Портфоліо з теми "Ми у Всесвіті спілкування"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний-українська мова, другорядні-українська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Лексика

Вік учнів, клас

11-12 років, 5 клас

Стислий опис проекту

Основним змістом проекту є вивчення особливостей володіння населення літературною українською мовою. Учні досліджуватимуть культуру спілкування та мовну грамотність людей, які проживають на території села Муховець. Учні виконуватимуть дослідження, які з’ясують, яка кількість людей володіє літературною українською мовою, мовою-суржиком, вживання діалектних слів, а також вживають ненормовану лексику. Під час роботи над проектом учні з’ясують, які помилки допускаються при оформленні різних вивісок, рекламних щитів, оголошень тощо. Учні мають поглибити свої знання з тем «Лексика» та «Культура спілкування». В результаті проекту учні складуть діаграму у процентному відношенні наскільки населення володіє українською мовою. Учні виконають завдання, поставленіЗХД. Учні набудуть навиків організації колективної роботи.

Навчальні цілі

На початковому етапі роботи над проектом познайомити учнів з ідеєю проекту, метою та проблемами, які він допомагає вирішувати, та методами оцінювання роботи учнів. Розвивати логічне мислення. Спонукати дітей до свідомої зацікавленості вивчення предмету. Розвити у дітей навички правильного та обдуманого використання комп’ютерних технологій. За допомогою створення інтерактивних елементів на веб-сторінках спонукати учнів замислитися та проаналізувати власне бачення та відношення до запропонованої теми. Використовуючи створені дидактичні матеріал, учні повинні навчитись аналізувати одержану інформацію, виявляти головне та другорядне, робити висновки. Ознайомити з роботою в програмах Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Publisher, поглибити їхні знання та навички при роботі з цими програмами.

Опис оцінювання

Оцінювання презентацій, публікацій і веб-сайтів буде проводитися за допомогою розроблених критеріїв оцінювання. Учні отримають оцінку з тестів. Оцінювання індивідуальних завдань буде проводитись за принципом: • Зміст матеріалу; • Естетика програми; • Оптимальність програми.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На початку роботи над проектом учні переглядають методичні матеріали, які підготував вчитель; ознайомлюються з формами оцінювання; добирають інформацію. Пошук матеріалу в різних джерелах: традиційних – друкованих виданнях, ресурсах мережі Інтернет. Працюючи над дидактичними матеріалами, учні заповнюють таблицю використання джерел інформації при підготовці публікації , аналізують одержану інформацію. Аналіз знайденої інформації; формування власних ідей та бачень, висловлення думок щодо заданої теми. Створення малюнків та образів; висування власних гіпотез. Обговорення в групах проблеми бачення світу. Планування та розробка презентації для виявлення головних етапів роботи. Формування світоглядної теорії. Презентування своїх досягнень в аудиторії (класі) перед своїми однокласниками та батьками; Друкування власної презентації; пакування та розпаковуванняствореної презентації. Створюють власні публікації для чого вони добирають матеріали, аналізують одержану інформацію, вчаться робити висновки.На основі висновків учні створюють діаграму.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Матвієць Алла Адольфівна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Муховецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с.Мухівці Немирівський район Вінницька область

Контактні дані

0987897879 mat_viets@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

НВК №1 М.Немирів

Тренери

Медюк Іван Михайлович

Благодарська Оксана Петрівна