Портфоліо з теми "Математика служить людині"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Математика служить людині

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Навчальні цілі

Учні навчаться обчислювати за формулами площі прямокутника і квадрата.

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

Учні 5 класу при вивченні теми «Площа прямокутника» будуть застосовувати знання для обчислення площ свого класу і своєї кімнати. Потім, знаючи площу, будуть використовувати арифметичні знання, щоб вирахувати, скільки фарби потрібно для фарбування підлоги, і скільки грошей, щоб її закупити.

Повний План вивчення теми

. Математика, Тема «Геометричні фігури і величини». Застосовуються ці знання широко в житті, будівельній справі, агрономії, в таких навчальних предметах, як геометрія,образотворче мистецтво, трудове навчання, технології, креслення,географія, економіка, інформатика.

Навчальні цілі

Учні навчаться застосовувати знання для обчислення площ свого класу, квартири, присадибної ділянки.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням публікацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують Контрольний список дослідження та блоги для проведення самооцінювання. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналу спостережень. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації (продукту). Учні працюють із формою «Я-Розумію!» та записують свої результати до Журналів спостережень за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список. Учні використовують самооцінювання журналів досліджень для того, щоб визначити чи правильно вони ведуть ці журнали і що необхідно до них додати.

Діяльність учнів та вчителя

Учні вимірюють рулеткою довжину і ширину класу, використовуючи попередні знання одиниць вимірювання величин. Учні виконують випереджувальні завдання, шукаючи в Інтернеті необхідні знання із старовинних одиниць вимірювання. В якості домашнього завдання учні створюють власні роботи, вимірюючи і обчислюючи площі своїх квартир і присадибних ділянок. Вираховують, скільки фарби чи шпалер потрібно для їх ремонту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Самоєнко Оксана Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

Учитель математики, математика

Навчальний заклад

НВК "СЗШ I-III ст. №1 гімназія" смт. Тростянця

Місто\село, район, область

Тростянець, Тростянецький, Вынницька

Контактні дані

0679608014

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.09-30.09 2012 року

Місце проведення тренінгу

НВК " СЗШ I-III cт. №1 гімназія" смт. Тростянця

Тренери

Сліденко Антоніна Михайлівна