Портфоліо з теми "Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку" (7 клас)
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізична культура, інформатика, географія, біологія,довкілля
Вік учнів, клас
12 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект для учнів 7 класу з фізичної культури. З модуля "Туризм". Під час роботи над проектом «Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку» учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується туристичного напрямку. Об’єднавшись у групи, учнями буде створено мультимедійну презентацію, учнівський блог «Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку», публікацію. По закінченню проекту відбудеться тестування за темою «Туризм».
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Для здійснення оцінювання публікації учням пропонується використати контрольний список для публікації. Для здійснення оцінювання блогу учням пропонується використати оцінювання блогу. Результат вхідного опитування учнів можна побачити таблиці ЕТ.На початку проекту за допомогою вступної презентації(презентація вчителя) та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету стр 1, буклету стр. 2 завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему. В ході анкетування «Вхідне оцінювання» учні виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д (таблиця З-Х-Д). Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту(Контрольний список), контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання (1 , 2). За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми само оцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контроль списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед тим, як розпочати роботу діти отримують форми оцінювання.Які допоможуть визначитись з об’ємом роботи,під час самооцінювання,також визначитись з пріоритетними моментами в своїй роботі. У формі оцінювання блогу визначений перелік проміжних робіт, які повинні бути присутніми в ньому для проміжного оцінювання вчителем. Учні у групах шукають інформацію в Інтернеті до теми дослідження, ознайомлюються з презентацією про авторське право та плагіат. Вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела. Оформляти списки використаних джерел. Учні отримують форму оцінювання веб-ресурсів, визначають чи можливо використовують всі знайдені джерела в дослідженні. Серед учнів визначається група експертів з 3-х чоловік, які з допомогою електронної пошти за створеним графіком відповідають на питання. Учні повинні досконало вивчити тему перш ніж, як зв'язуватися з експертом електронною поштою. Учні в документі-googlе із спільним доступом створюють перелік посилань на використані веб-ресурси. Учні іншої групи ведуть блог-щоденник. Описують по дням етап планування початку роботи, чи цікавим для них здалося питання «Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку». Розподіляють ролі, чи складно їм було зробити це на початку, чи виникали труднощі в командній роботі,висловлюють свої думки та враження від проектної роботи. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми мають використовувати Форму оцінювання блогу. Що допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів. При необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Поточні продукти своєї роботи учні додають в свій блог, для оцінювання роботи вчителем. Протягом роботи учні використовують «план діяльності» для того, щоб мати помічника на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. План діяльності також частково є документом для підсумкового оцінювання роботи. Учні використовують «Форму оцінювання у балах», за якою вони мають створювати презентацію.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Четарьова Олена Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізичної культури, фізична культура
Навчальний заклад
Комунальний заклад Верхівцевський навчально-виховний комплекс "Середня загальноосвітня школа №1 - дошкільний навчальний заклад" Верхньодніпровського району
Місто\село, район, область
51660 Дніпропетровська обл. Верхньодніпровський район м. Верховцеве, вул. Садова, 14 тел. (056) 58-91–41
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
з 17 по 29 червня 2013 р.
Місце проведення тренінгу
м.Верхівцево, КЗ Верхівцевський НВК
Тренери
Зензерова Наталія Юріївна