Портфоліо з теми "Кобзар у камені, у бронзі, у віках"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Кобзар у камені, у бронзі, у віках»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет: українська література.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тарас Шевченко. «Мені тринадцятий минало…», «Тополя», «Як умру, то поховайте…»

Вік учнів, клас

7 клас (12-13 років)

Стислий опис проекту

Проект «Кобзар у камені, у бронзі, у віках» розрахований на учнів 7 класу, за темою плану «Тарас Шевченко. «Мені тринадцятий минало…», «Тополя», «Як умру, то поховайте…». Учні будуть досліджувати, вивчать й узагальнять факти з життя відомого письменника. Зроблять висновки, який внесок зробив Т.Г. Шевченко в світову культуру. З’ясують, як світова спільнота вшановує пам'ять відомого письменника, які пам’ятники встановлено та в яких країнах світу. У результаті діяльності учні створять презентацію або буклет за темою проекту. Для роботи над проектом клас об’єднується в 2 групи по 10-12 чоловік у кожній. У групах є дослідники, спікери, оформлювачі, дизайнери, мислителі.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

 Знайомство з пам’ятниками Т.Г.Шевченка в усьому світі

 Учити проводити теоретичне дослідження

 Вивчити теоретичний матеріал з теми «Тарас Шевченко»

 Стимулювати інтерес учнів до творчості Т.Шевченка

 Розуміти життєвий подвиг Т.Шевченка в умовах підневільного становища нації

 Сформувати в учнів уміння знаходити причиново-наслідковий зв'язок

 Сформувати навички швидкого пошуку та обробки інформації з різних джерел

 Навчити використовувати комп’ютерні технології для пошуку інформації

 Сприяти вихованню в молоді любові до рідної землі, історії, культури, мистецтва

 Розвивати творчі й комунікативні здібності учнів, їхнє самостійне критичне мислення, вміння аргументовано доводити власну думку

 Вироблення вміння застосовувати здобуті на уроках літератури знання, навички в практичному житті.

Опис оцінювання

На початку проекту, щоб визначити рівень підготовки учнів, учитель проводить вхідний контроль, використовуючи он-лайн тест, мозковий штурм та дає заповнити таблицю З-Х-Д. Після чого проводить консультацію, де учні мають змогу поставити необхідні питання та отримати допомогу. Учні поділяються на групи та отримують своє завдання. Впродовж роботи над проектом учитель застосовує «мозковий штурм», щоб проконтролювати виконану роботу. Учні заповнюють план проекту та листи оцінювання групи за поданою формою. Проходить консультація, під час якої учні використовують підказки вчителя для спрямування самостійної роботи. На заключному етапі учитель проводить вихідний контроль, щоб перевірити, які знання учні здобули під час проекту та як навчились їх застосовувати. Також учні заповнять таблицю З-Х-Д. Оцінюватись буде підсумкова робота учнів – презентація, блоги. Презентація проекту, буклет, самооцінювання та рефлексія – останній етап у роботі над проектом.


Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком роботи батькам учнів роздаються буклети про проект, де вони мають змогу дізнатись основну інформацію, строки проведення тощо. Береться дозвіл у батьків на участь дитини в проекті, дозвіл на користування мережею Інтернет. 1 етап. Учні переглядають вступну презентацію, яка допоможе зорієнтувати їх на ту роботу, яку вони будуть виконувати впродовж 3 тижнів. У презентації розкривається тема, мета проекту, основні засади, принципи роботи (поділ на групи). Під час презентації вчитель проводить вхідний тест, щоб визначити, чи добре учні знайомі з біографією та творчістю Т.Шевченка. Також проводить анкетування з допомогою таблиці «Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався». Учитель об’єднує учнів у групи на основі вхідного тестування. У кожній групі допомагає обрати президента (дитина з найкращим результатом вхідного контролю). Об’єднавшись у групи, учні отримують ватман, на якому написана тема та основні питання. Учні записують на ватмані основні ідеї та обирають найкращі. Учитель пояснює учням про особливості роботи в мережі Інтернет, про безпеку в ній. Пояснює положення про авторське право та правила використання Інтернет-ресурсів. Учні отримують список рекомендованої літератури. 2 етап. Шукають та оцінюють необхідні веб-ресурси. Обробляють отриману інформацію, систематизують її, роблять висновки. Учні створюють для кожної групи блог для рефлексії. Під час проведення консультації вчитель робить підказки учням, щоб спрямувати їх на самостійну діяльність. Спікер кожної групи звітує вчителю, перед класом. У кінці цього етапу проводитиметься самооцінювання за допомогою форми самооцінювання. 3 етап. Учні створюють продукт проекту (презентація, буклет). Після чого демонструють проект. Здійснюється самооцінювання роботи та рефлексія. Проводиться вихідний контроль, який дає змогу учителю оцінити, які знання учні отримали впродовж проекту. Спікер представляє результат діяльності своєї групи, проводиться обговорення, робляться висновки.

буклет презентація учителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Плескач Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Донецький багатопрофільний ліей № 37

Місто\село, район, область

Донецьк

Контактні дані

ukrainka266@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.06.2012 – 27.06.2012

Місце проведення тренінгу

Донецький багатопрофільний ліцей № 37

Тренери

Пшеслінська Тетяна Леонидівна