Портфоліо з теми "Звичаї та традиції українського народу у творі Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять""

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Звичаї та традиції українського народу у творі Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять""

=Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література,народознавство.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з української літератури призначений для учнів, які будуть досліджувати звичаї та традиції у творі,духовне багатство та красу людини. Учням потрібно зрозуміти, що основою людського життя повинні бути людяність, добро, взаємодопомога. Клас об’єднується у три групи: соціологи, журналісти, віртуали і представляють свою роботу у вигляді презентації, Вікі-статті, блогу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми. До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про написання твору, застосовується Опитувальник з теми «Звичаї та традиції українського народу у творі Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять""». Окрім цього, учні заповнюють в Таблицях «ЗХД» два стовпчика: Знаємо та Хочемо дізнатися. В ході реалізації проекту: Для самооцінювання учнями вкладу в групову роботу учні заповнюють Форму оцінювання командної роботи. Для оцінювання вмінь досліджувати застосовується Контрольний список процес дослідження. Після завершення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, які заповнюють Форму оцінювання Вікі-сайтів та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за презентацію та Вікі-статтю.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність. Картинка2012.jpg

1 день. Для зацікавлення учнів вчитель готує і представляє свою презентацію, в якій ознайомлює учнів з темою проекту, з ключовим та тематичними питаннями. Для перевірки попередніх знань учнів з теми учитель проводе опитування за допомогою Опитувальника з теми «Неписані закони людської душі». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються в три групи (за інтересом). Кожній групі надаються ролі: «Дослідники», «Журналісти», «Віртуали». Учитель надає учням Документ для фасилітації. «Дослідники» досліджують і визначають тему, ідею, основну думку твору. Спостерігають за художніми засобами, які використані автором у творі. Результат діяльності групи – мультимедійна презентація. «Журналісти» пишуть Вікі-статтю, в якій досліджують духовний світ головного героя Михайлика за твором М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять». «Віртуали» створюють блог, в якому роблять висновки щодо духовної та фізіологічної краси. 2 урок. Вчитель роздає інструкції, як здійснювати пошукову діяльність, надає дітям Критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Учні здійснюють пошук необхідної інформації, використовуючи Інтернет-ресурси, ЗМІ, довідникову літературу. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. 3 урок. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Використовуючи Форму оцінювання командної роботи, учні кожної групи оцінюють себе. 4 урок. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Заповнюють Форму оцінювання Вікі-сайтів та Форму оцінювання мультимедійної презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Папченко

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Солонянська СЗШ №1

Місто\село, район, область

смт Солоне Солонянський р-н Дніпропетровська обл

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19-23 листопада 2012

Місце проведення тренінгу

смт Солоне СШЛНІТ

Тренери

Грекова Вікторія Сергіївна, Рибцуник Анжеліка Мирославівна