Портфоліо з теми "Зародження дисидентського руху"
Зміст
Назва проекту
Зародження дисидентського руху
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
історія, українська література
Навчальна тема
Зародження дисидентського руху (Україна в умовах десталінізації)
Вік учнів, клас
12 клас, 16-17 років
Стислий опис проекту
Під час вивчення теми "Зародження дисидентського руху" згідно програми з історії України для 11 класу учні мають змогу створити власний проект про зародження дисидентського руху, виконавши завдання проекту.Впродовж роботи над проектом учні шукають інформацію вІнтернеті, створюють власний блог, проводять анкетування. Вони стають дослідниками інформації і отримують самі для себе нову і важливу інформацію щодо дисидентського руху в Україні. Учні в повному обсязі використовують навички роботи з ІКТ, які дуже важливі на сьогоднішній день.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Встановлення хронологічних меж основних періодів розвитку українського суспільства; Оволодіння історичною картою; Користування різними видами історичних джерел та аналіз різних джерел інформації; Характеризувати особистість в історії; Робити висновки.
Опис оцінювання
Важливим інструментом в оцінюванні діяльності учнів є таблиця З-Х-Д. Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про зародження дисидентського руху» і «Що я хочу дізнатися нового про дисидентсьий рух», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом [1]учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають, що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми. Оцінюються презентація учнів та виступи учнів.
Діяльність учнів і вчителя
Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів - обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання. Вчитель організовує групи за їхніми інтересами. Допомагає здійснити розподіл обов'язків у групі. Вчитель дає завдання учням і повідомляє протягом якого часу вони повинні виконати дану роботу. За допомогою вступної бесіди та опитування, учні частково можуть пригадати матеріал, який вони вивчали на уроці української літератури. Під час роботи над проектом учні використовуватимуть Інтернет як джерело інформації. Завдання вчителя спрямувати роботу учня в правильному руслі, допомагати при потребі. Вчитель створює учнівський блог як зразок для створення учнями власних блогів. Вчитель долучає до оцінювання учнівських проектів самих учнів: учні однієї групи оцінюють учнів другої групи.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Мороз Олена Степанівна
Фах, навчальний предмет
вчитель історії
Навчальний заклад
Вигодський НКРЦ
Місто\село, район, область
смт. Вигода, Долинський район, Івано-Франківська область
Контактні дані
ol.stepanivna@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27-31.08.2012 року
Місце проведення тренінгу
Вигодський навчальний корекційно-реабілітаційний центр
Тренери
Губернат М. С. Неспляк В. Ф.