Портфоліо з теми "Заради чого варто жертвувати життям?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Заради чого варто жертвувати життям?(Роберт Льюїс Стівенсон. Балада «Вересовий напій»)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, географія, історія, ботаніка, інформатика.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час роботи над проектом «Заради чого варто жертвувати життям?» (Роберт Льюїс Стівенсон. Балада «Вересовий напій») учні 7 класу повинні зрозуміти ідею твору та дослідити, за яких умов і яка саме людина здатна на самопожертву. Учні об`єднуються в 3 групи (екскурсоводи, результат роботи – презентація; науковці – публікація; дослідники – буклет)

План вивчення теми (вставити файл)

План відкрити

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання буде здійснюватися на всіх етапах роботи над проектом: початковому, основному, підсумковому рівнях. На початку роботи над проектом з’ясовується рівень обізнаності учнів з пропонованої теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі проводиться опитування за допомогою опитувальника; формуються групи дітей, які отримують своє завдання. Учитель контролює роботу над проектом, складає форми оцінювання роботи і продукту проекту. Після завершення роботи над проектом проводимо захист: показ презентацій, буклету, вікі-статті. Вчитель оцінює роботи за допомогою листів оцінювання публікації, презентації, вікі-статті. В кінці проекту учні пишуть твір-мініатюру, що допоможе визначити рівень розуміння вивченого, навички учнів, які вони отримали в результаті роботи над проектом; а також заохотити учнів до подальшого пізнання своїх особливостей мислення, визначити подальші навчальні потреби учнів та спонукати їх до подальшого навчання. Учитель вносить дані оцінювання до підсумкової таблиці оцінюванняучнів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом учитель знайомить батьків з методом проекту за допомогою буклетута переконує батьківську громаду у необхідності його проведення. Оголошує учням тему проекту, демонструючи свою презентацію, проводить діагностику навчальних потреб учнів, для цього використовує таблицю "З-Х-Д". Після діагностики навчальних потреб учнів перевіряє засвоєння теми за допомогою опитувальника. Вчитель визначає позаурочні години для можливості отримання учнями додаткових консультацій чи корекції напрямку роботи та представлення результату. Учитель ставить завдання учням ознайомитись із рекомендаціями щодо авторського права і прийомами критичного оцінювання ресурсів Інтернету, пригадати інструкцію про роботу з комп’ютером , рекомендує перелік сайтів, які будуть корисними у роботі над проектом. Учні об’єднуються у групи, і кожна група отримує завдання (із вчительської презентації: 1 група – створює презентацію «Як історичний час, географічні факти та постать письменника допомагають зрозуміти зміст тексту твору?»; 2 група – робить дослідження «Хто такі пікти і чим був верес для них?» і пише вікі-статтю; 3 група – досліджує питання «Рецепт вересового напою давніх піктів втрачений назавжди, але пам'ять про цих людей залишилась. Чому?» і випускає буклет, пропонує скласти план роботи групи, узагальнити та проаналізувати матеріали опитування. Між 1 і 2 уроком учні упорядковують свої плани, консультуються в учителя, вносять свої доповнення та зміни, переглядають мультфільм за баладою "Вересковый мед". Для того щоб робота над проектом була ефективною, вчитель визначає орієнтовний час роботи над проектом відповідно до завдання. Вчитель пропонує учням обрати форму для представлення своєї діяльності у проекті. На 2 уроці школярі презентують результати своєї дослідницької роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Невкрита Ірина Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови і літератури. Світова література.

Навчальний заклад

Знам'янська загальноосвітня школа I-III ст. №6

Місто\село, район, область

Місто Знам'янка, Кіровоградська область

Контактні дані

nevira69@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04.04.014 – 18.04.2014

Місце проведення тренінгу

КЗ «КОІППО ім. В.О.Сухомлинського»

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович