Портфоліо з теми "Життя довге, якщо ним уміло користуватися"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Життя довге, якщо ним уміло користуватися.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, українська мова

Навчальна тема

Вік учнів, клас

9 клас,14-15років

Стислий опис проекту

Цей проект з інформатики для учнів 9 класу буде розроблятися під час вивчення теми «Системне програмне забезпечення» та в позаурочний час. У ході вирішення поставлених питань вони будуть працювати по групах, проводити опитування, аналізувати, порівнювати, узагальнювати результати. Цей проект дасть змогу глибше сформувати поняття про практичне застосування теми. Використання веб-технологій, групової роботи спрямовані на формування ключових компетентностей – інформаційно-технологічної та життєвої. Групи учнів презентують свою роботу в одній із вибраних ними форм публікації, вікі-сайту, блогу.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

Учень зможе

пояснювати:

• необхідність періодичної перевірки та очищення дисків;

описувати:

• спосіб відновлення видалених даних;

• методику встановлення й видалення програмного забезпечення;

розпізнавати:

• файли та каталоги;

• імена, розширення імен та типи файлів;

• файли, яким зіставлені програми;

• стандартні імена зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв комп’ютера;

класифікувати:

• звертатися до служби технічної підтримки виробників операційної системи та прикладного програмного забезпечення;

• встановлювати й видаляти програми за допомогою спеціальних засобів, що надаються операційною системою;

• відновлювати видалені файли та папки;

• створювати резервні копії файлів та папок;

• створювати контрольні точки відновлення та визначати розклад їх автоматичного створення;

• повертати стан системних файлів до контрольної точки відновлення;

• знаходити на комп’ютері необхідну інформацію в автоматизованому режимі;

• визначати необхідність дефрагментації дисків;

використовувати:

• засоби відновлення стану системних даних;

• програму перевірки й очищення дисків;

• програму дефрагментації дисків.

Опис оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «Основи роботи з дисками» відбувається при заповненні ними Діаграми Вена та таблиці З-Х-Д. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію.До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надайте можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надайте час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використайте Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організуйте взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцініть учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання.

Діяльність учнів та вчителя

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі та пересвідчитися, щоб учні знають, як користуватися об’єктами ОС Windows. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Буклет для батьків. ст.1, Буклет для батьків. ст.2

Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Чи можливе життя після смерті? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах. Запитайте учнів, що відбудеться, якщо ми завжди будемо робити форматування диска? Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.

Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань:

• Як продовжити життя моєї ОС Windows?

• Для чого потрібно “наводити порядок” в інформації?

• Яким способом можна перевірити диск на наявність помилок?

Учні поділяються на групи( 4 -5 чоловік) для проведення дослідження у таких напрямках:

1. Ймовірність руйнування цілісності файлу та можливість відновлення випадково знищеного файлу.

2. Підвищення продуктивності комп'ютера. Зношування механізму дисковода.

3. Як продовжити життя ОС Windows?

Учні мають розробити ідеї проводять опитування: Як можливо відновити ОС Windows від краху? (серед підлітків, молоді), та опрацьовують його результати за допомогою програми Excel.

Учні об’єднюються в чотири групи. Всі дослідження та спостереження учні нотують в Журналі досліджень.Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право. Для роботи в Інтернеті запропонуйте учням інструкцію. Проводять в Інтернеті дослідження громадської думки, паралельно оцінюють інтернет-ресурси, щоб вірно та творчо використовувати дані для вирішення своєї проблеми.

Для дослідження громадської думки учні ознайомлюються з правилами проведення опитувань в Інтернеті та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування. Створюють форму для опитування. Результати своєї роботи учні презентують на блозі

Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Вчитель демонструє учням презентацію для фасилітації. Учні використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Впродовж навчального дослідження попросіть учнів дотримуватися списку ресурсів, коли вони досліджуватимуть поточні потреби та проблеми суспільства, і відповідно до цього визначити план дій. Деяким учням, можливо, знадобиться використати форму дослідження, щоб допомогти їм організувати дослідження. Обговоріть ними мінімальні вимоги щодо проведення дослідження та підготовки кінцевого продукту (брошури, презентації, вікі-сторінки тощо). Забезпечте їх Формою оцінювання з балами на початку роботи над проектами, щоб учні могли відслідковувати і самі себе оцінювати в ході створення продукту, і донести до аудиторії своє головне повідомлення та висновки щодо теми. Вчителем використовується Форма оцінювання блогу для перевірки їх кінцевої роботи на блозі. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за блог.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Смерека Олександра Мирославівна

Фах, навчальний предмет

Інформатика

Навчальний заклад

Ремезівцівський НВК

Місто\село, район, область

село Ремезівці, Золочівського району, Львівської області

Контактні дані

LSmereka на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel"Навчання для майбутнього". м. Львів, 24 - 29 вересня 2012

Дати проведення тренінгу

24 вересня- 29 вересня 2012

Місце проведення тренінгу

м. Львів

Тренери

Манько Надія Миколаївна

Дмитрук Олена Юріїівна