Портфоліо з теми "Етнос на орбіті"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Етнос на обіті

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

основи здоров я

Навчальні цілі

Розділ “Психічна і духовна складові здоров’я” передбачає оволодіння учнями навичками та вміннями позитивного спілкування, запобігання конфліктам та зменшення шкідливого для здоров’я впливу надмірних стресогенних чинників, ознайомлення з принципами психічного розвитку людини, її пізнавальними та психо-емоційними особливостями; акцентує увагу на моральному здоров’ї як одній із важливих характеристик людини і суспільства; розкриває вплив духовного життя людини на здоров’я. — мотиваційний (поєднує в собі знання основ збереження життя і здоров’я з ціннісними орієнтаціями на задоволення соцiально значимих і особистісно орієнтованих потреб); — операційний (поєднує в собі засоби, методи і форми організації діяльності, способи планування і регулювання її перетворювальними процесами); — інформаційний (поєднує в собі знання про фізичну, соціальну, психічну, духовну складові здоров’я, основні умови і способи його збереження і зміцнення, основні засади здорового способу життя та безпеки життєдіяльності).

Вік учнів, клас

10-12 років, 7 кл.

Стислий опис проекту

Навчальний процес з основ здоров я передбачає роботу у тренінговій формі з практичними роботами.Учні у 7 класі розробляють та моделюють різні ситуації та проектують їх вирішення. Учні вчаться розбудовувати позитивну самооцінку і адекватно реагувати на критику. Демонструють уміння розпізнавати ознаки стресу; правильно спілкуватися з людьми соціальних професій.

Повний План вивчення теми

План реалізації

План проекту

Опис оцінювання

Оцінювання проводиться на кожному уроці, до початку оцінювальної роботи вчитель проводить опитування з учнями, використовує Асоціативний кущ бесіди з елементами розповіді, моделює критичні ситуації які учні мають вирішувати та продумувати вихід з них. Застосовую таблиці ЗХД, де діти ведуть порівняльний аналіз де застосовують свої практичні знання та навички. За запропонованими формами проводять взаємооцінку. А також оцінюється учнівський блог. На початку завершального етапу доцільно проведести мозкову атаку, яка дасть можливість визначити, чи розуміють учні основне призначення та використання Інтрнету, та чого не потрібно робити щоб загубитися там. Вчитель веде журнал оцінювання, куди заносить бали за роботу кожного учня, для порівняння будує діаграму. По завершенню роботи над проектом учні заповнюють форму Самооцінювання ідей захисту роботи в проекті.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком створення проекту батьки дають дозвіл для публікації роботи учня в мережі, заповнюють форму про збереження конфіденційності учня. Вчитель ознайомлює учнів з методом проектів, використовуючи для цього буклет 1, буклет 2. Для зацікавлення учнів у проекті вчитель використовує презентацію. Блог "Етнос на орбіті" використовується для визначення ситуації спілкування учнів у соціальних мережах. Опитування у блозі допомагає дослідити залежність учнів від спілкування в мережі. Проводиться он-лайн опитування. Методика навчання іноді використовує Основні запитання для того, щоб сфокусувати навчання учнів на важливих концепціях предмета та основних ідеях теми при виконанні учнями проектів Діяльність учнів оцінюється не часто, в основному оцінюються результати діяльності, використовуються традиційні методи оцінювання, які задовольняють деяким цілям оцінювання В процесі вивчення теми учні оцінюють самі себе та однокласників Мій план оцінювання, методи та інструменти оцінювання відповідають освітнім державним стандартам, програмам та запланованим навчальним цілям. Учні виконують завдання, що розвивають навички 21 століття в ході проекту, але вони не отримують конкретних і чітких інструкцій щодо цілеспрямованого їх розвитку

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лілія Гудим


Фах, навчальний предмет

вчитель основ здоров я

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

м.Червноград, Львівської обл.

Контактні дані

ЧЗШ № 12 тел. 03(249)2-01-30

Відомості про тренінг

Інтель- навчання для майбутнього

Дати проведення тренінгу

22.10-02.11


Місце проведення тренінгу

ЧНВК СШ - колегіум № 3

Тренери

Караман Лідія Іванівна