Портфоліо з теми "Відсотки навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Відсотки навколо нас"

Основний та другорядні навчальні предмети

Основний навчальний предмет - математика. Другорядні: інформатика, історія, географія, трудове навчання.

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

У шкільному курсі математики темі "Відсотки" відводиться несправедливо мало навчального часу, а отже, рівень знань, необхідний для придбання умінь, навичок для вільного володіння ними на уроках математики, хімії, фізики та просто в побуті, виявляється недостатнім. Відсотки відіграють у житті людини величезне значення, вони проникли в усі сфери діяльності людини, і навчитися вирішувати завдання на відсотки - це вимога часу: чи будеш ти банкіром, або тобі цікаво вивчати закони математики, або ти мрієш стати політиком, лікарем, учителем. Не варто забувати і про те, що в повсякденному житті людина на кожному кроці зустрічається з відсотками (робить покупки в магазинах, добре малює і розводить фарби, доглядає за садом, ремонтує дім та багато іншого). Будь-яка людина має вміти вільно вирішувати завдання, пропоновані самим життям.

Проект передбачає узагальнення і поглиблення знань з теми «Відсотки», рішення задач з практичним змістом, а саме таких завдань, які пов'язані із застосуванням процентних обчислень в дослідницькій діяльності людини.

План вивчення теми

План

План реалізації проекту

Оцінювання

Керівник ознайомить учнів з ключовим та тематичними питаннями, що дасть учням загальне поняття про майбутній проект та буде стимулювати іх до роботи; буде проводити оцінювання учнів за допомогою методу З-Х-Д з метою концентрування уваги учнів на досягенні мети. В кожній групі буде визначений лідер, який буде консультуватися у зазначений час з керівником проекту. Під час проекту буде проводитись самооцінювання. Впродовж роботи над проектом для оцінювання учнів використовують консультації (on-line); роботу з опитувальниками до теми. Результати роботи подають в онлайн-таблиці для контролю роботи. Наприкінці роботи над проектом використовують такі методи оцінювання як демонстрація (захист проекту); робота з таблицями; анкетування. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.

Оцінювання навичок спільної діяльності

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання вікі-статті

Діяльність учнів та вчителя

І етап – Підготовчий

Перед початком проекту на педагогічній раді учитель розповідає про метод проектів у навчальному процесі, використовуючи при цьому публікацію та пропонує батькам заповнити форму батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет. Вчитель наголошує, що інформація в Інтернеті захищається законом про авторське право та ознайомлює учнів із презентацією про авторське право.

ІІ етап – Мотиваційний

Учні дивляться вчительську презентацію, також вчитель проводить первинну перевірку знань учнів. Перед учнями ставиться ключове питання і під час проведення мозкового штурму відбувається його обговорення. Учні формують 3 групи, обирають одну з тем для дослідження; обирають спосіб представлення результату своєї роботи.

ІІІ етап – Конструктивний

Перший тиждень

Учні, ознайомившись зі своїми тематичними питаннями, протягом першого тижня займаються пошуком відомостей, складають план діяльності для впровадження своїх планів, визначаються зі способом представлення результату роботи та використовують форми оцінювання самоспрямування у навчанні.

Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу над питанням, консультує учнів щодо ефективної організації спільної роботи та наводить для прикладу наступні поради.

Другий тиждень

Учні працюють над створенням презентацій.

І група – Історики” - знаходять історичні відомості походження відсотків і їх теоретичне підґрунтя на якому вони базуються. Досліджують як змінився його зміст з часом, добирають задачі історичного змісту з теми “Відсотки”.

ІІ група – “Аналітики” - розглядають та досліджують широке використання відсотків у різних галузях людської діяльності.

ІІІ група – “Практики” - демонструють конкретні приклади відсоткових розрахунків у повсякденній людській діяльності.

Група Історики

Відсотки в історії

Група Аналітики

Відсотки та охорона природи

Відсотки в сільському господарстві

Відсоткова економія

Група Практики

Відсоткові розрахунки у повсякденній людській діяльності


Вчитель роздає учням документ Контрольний список. Попередньо відбувається обговорення цих форм з керівниками груп, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання перед початком роботи. Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи. Для забезпечення диференційованого підходу у навчанні вчитель використовує у роботі доцільні стратегії навчання і оцінювання обдарованих учнів та учнів з обмеженими можливостями.

Вікі-стаття учнів з проекту "Відсотки навколо нас"

IV етап – захист проекту

Перед завершенням роботи учні, використовуючи критерії перевіряють свою роботу та коригують навчальні потреби. У призначений вчителем день захисту проекту під час виступу з презентацією форму оцінювання презентації. Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом, відбувається підсумкове оцінювання вмінь і навичок та заповнюється і обговорюється третя колонка таблиці З-Х-Д. Підсумовуються оцінки учнів, оцінки вчителя роботи груп . Після представлення всіх результатів відбувається обговорення ключового питання.

Грамота

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дерека Ірина Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Майбутній вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Місто\село, район, область

місто Ніжин, Чернігівська область

Контактні дані

derekaira@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери