Портфоліо з теми "Відважним доля допомагає"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Відважним доля допомагає (Жуль Верн "П'ятнадцятирічний капітан")

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література. Інформатика

Вік учнів, клас

6 клас, 11 - 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для 6 класу з теми: Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан». Він допомагає характеризувати образ Діка Сенда, визначає етапи духовного зростання героя, зміни в його внутрішньому світі, у сприйманні людей. Під час роботи над навчальним проектом учні працюють в групах, кожна з яких має власну назву, а саме: «дослідники», «експерти», «журналісти». Група «дослідники» має дослідити, як інші герої твору ставляться до Діка Сенда; «експерти» визначають, чого не вистачило юному капітанові, щоб дістатись берегів Південної Америки; «журналісти» визначають, як потрібно себе поводити в небезпечній ситуації. Продуктом діяльності учнів буде: вікі-стаття, презентація та буклет з порадами

План вивчення теми (вставити файл)

План відкрити

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Робота над проектом включає три етапи: підготовчий, основний та підсумковий. На підготовчому етапі проводиться он-лайн перевірка знань учнів є теми у вигляді літературного диктанту. Учні визначаються з вибором груп за інтересами, проводять відбір ідей, уточнення інформації. В ході роботи заповнюються картки ЗХД. У подальшому учні використовують щоденники роботи в групі, обговорюють попередні результати. Заповнюються листи самоаналізу роботи в групах. На підсумковому етапі проводиться оцінювання презентації, публікації та вікі-статті за спеціальною формою.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На вивчення даної теми програмою відводиться 6 годин. На першому уроці даної теми проводиться он-лайн анкетування з теми проекту у вигляді літературного диктанту, оголошується тема, пропонується заповнити таблицю "З-Х-Д" з метою перевірки сформованості певних знань і навичок учнів. Вчитель демонструє власну презентацію. Наприкінці роздає буклети для батьків. На другому уроці на початку вчитель оголошує кількість груп, списки дітей, роздаються творчі завдання, упорядковується план своєї роботи та груп. На третьому та четвертому уроках учні працюють самостійно, використовуючи щоденники обліку роботив групі та заповнюючи листи самоаналізу. Опрацьовується рекомендована література та електронні джерела, вчитель перевіряє та допомагає в разі необхідності. На п’ятому уроці проводиться обговорення, ознайомлення з критеріями оцінювання публікації, презентації та вікі-статті,упорядковуються матеріали. Під час підсумкового оцінювання учні дають відповідь на запитання:" Коли людину починають вважати дорослою?" На шостому уроці відбувається представлення результатів роботи учнів. Представники груп демонструють власну презентацію, публікацію з заданої теми та підготовлену вікі-статтю.Заповнюються картки оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Карета

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури. Світова література

Навчальний заклад

Навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І - ІІІ ступенів № 12 - дошкільний навчальний заклад Олександріської міської ради"

Місто\село, район, область

місто Олександрія Кіровоградська область

Контактні дані

kareta.t5gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04.04.2014 - 18.04.2014

Місце проведення тренінгу

КЗ «КОІППО ім. В. О. Сухомлинського"

Тренери


Буртовий Сергій Вікторович