Портфоліо з теми "Великі географічні відкриття"
Зміст
Назва навчальної теми
Подорожуймо разом!
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Всесвітня історія, географія
Вік учнів, клас
13-14 років, 8 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект для 8 класу за темою «Великі географічні відкриття». Учні будуть займатися пошуковою діяльністю, в результаті якої має скластися загальне поняття про відкриття нового світу, по те, якими шляхами найчастіше користувалися перші мореплавці і мандрівники та які цивілізації та землі були ними відкриті; також діти познайомляться з культурою нових народів.Також діти більше дізнаються про країни, які приймали участь у географічних відкриттях. Проект дозволить учням навчитися не лише збирати інформацію, а й порівнювати та аналізувати її. Учні проводять навчальне дослідження. В дослідженні учні за допомогою перегляду літератури, історичних джерел та аналітичного методу мають дізнатися про те, які країни найктивніше приймали участь у Великих географічних відкриттях. Набутий матеріал аналізують та представляють у вигляді діаграми. Продуктом діяльності учнів стане Учнівська вікі-сторінка "Мандрівники".
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання діяльності учнів проводиться на всіх етапах робот. На початку роботи використовується метод оцінювання «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався» (З-Х-Д таблиця), а інструмент - З-Х-Д схема "Великі географічні відкриття" З-Х-Д схема. Особливість таблиці З-Х-Д в тому, що вона дає учням можливість відмічати те, що вони вже знають, про що хочуть дізнатися, і нарешті,про що необхідно дізнатися. Вона дозволить учням показати вже засвоєні ними знання про історичні передумови географічних відкриттів, особливості відкриття нового Світу та нових цивілізацій. Впродовж роботи вчитель консультує роботу учнів в групах, допомагає у разі необхідності. Проміжні результати оцінюють у блозі, де учасники отримують відгуки від інших учасників. Результатом роботи в проекті буде учнівська вікі-сторінка. Результат роботи буде оцінено мережевим опитувальником Великі географічні відкриття, а також за критеріями оцінювання учнівської вікі-сторінки. Здійснюється самооцінювання, взаємооцінювання та оцінювання вчителем.
Діяльність учнів та вчителя
На початковому етапі вчитель знайомить учнів з публікацією Навчаємося разом! та з ключовими і тематичними запитаннями.Метою цього проекту є визначення ролі європейських країн у Великих географічних відкриттях, знайомство з новими цивілізаціями та їх культурою. З метою реалізації навчальних цілей учні були поділені на три групи. Перша група – Мандрівники – відбирають країни, які найбільш активно приймали участь у відкритті Нового світу та знаходять інформацію про них. Друга – Картографи – прокладають шляхи перших європейських мандрівників і досліджують території, які були відкриті. Третя група – Аналітики – вони роблять підсумки за матеріалами роботи перших двох груп, результатом їх роботи стане кругова діаграма. Завершальний етап: Учні проходять опитування за допомогою Електронного опитувальника Великі географічні відкриття. Усі свої матеріали оформлюють у папку «Великі географічні відкриття: зустріч цивілізацій», члени груп готують виступи до презентації результатів своїх досліджень.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель історії
Навчальний заклад
Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського
Місто\село, район, область
м.Одеса
Контактні дані
Shvets.svetochka@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
01.02.2014 - 31.05.2014
Місце проведення тренінгу
вулиця Старопортофранківська, 71