Портфоліо з теми "Акорди похідної у симфонії людського життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Акорди похідної у симфонії людського життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика ,тема «Похідна»

Вік учнів, клас

11 клас 16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

•Учні визначають поняття похідної, стаціонарних точок функції, точок екстремуму та екстремальних значень функції •Учні формулюють алгоритм дослідження функції і застосовують його для розв’язування задач практичного змісту, розвивають логічне мислення •Учні добирають матеріали (тексти, малюнки, задачі, зразки народної творчості), складають поезії та вдосконалюють навички написання текстів у різноманітних жанрах •Учні створюють мультимедійні презентації в режимі Power Point та учнівські публікації в режимі Publisher •Учні виробляють навики планувати свою діяльність, розподіляти обов’язки та узгоджувати свою діяльність з іншими, співпрацювати в команді, відповідати за спільний результат праці

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План реалізації проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентацій, контрольний список для вікі або контрольний список для інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання спільного продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель спрямовує роботу на розвиток навичок 21 століття. Знайомить учнів з методом проектів(буклет 1, 2),спілкуємось з батьками з питання безпеки в Інтернеті та авторських прав ,створюємо Питальник,Асоціативний кущ,,таблицю ЗХД з для початкового оцінювання знань учнів.На початку проекту вчитель демонструє презентацію ідей проекту. Після ознайомлення зі слайдами учні намагаються відповісти на ключеві та тематичні питання проекту.

Учні об’єднуються у групи для виконання дослідження при вивченні теми.

Групи:


1.Пошуковці (шукають інформацію за темою у бібліотеках та за допомогою пошукових систем Інтернету) Шукають відповіді на запитання: Які властивості функцій можна описати за допомогою похідної? Які характерні точки і значення функції визначаються за допомогою похідної? Сформулюйте алгоритм дослідження функції.

2.Аналітики (аналізують та систематизують інформацію, яку надали пошуковці) Учні досліджують питання: Чи є похідна фундаментальним поняттям математики? Чи можна вважати похідну засобом дослідження процесів дійсності та сучасного виробництва? Як застосування похідної для дослідження функцій можна відобразити у народній творчості?

3.Доповідачі (створюють презентацію за допомогою даних наданих аналітиками та спостерігачами та презентують її з поясненням) Доповідачі створюють блог: Чи поєднує математику і життя прагнення до пізнання і творчості? Кожна група створює та демонструє свою презентацію, в якій докладно доповідають про виконання дослідницької діяльності, а також про планування того, що ще потрібно виконати. Наприкінці роботи над проектом учні, які увійшли до четвертої групи доповідачем звітують перед батьками та адміністрацією школи про виконану роботу з дослідження теми

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Джох Галина Іванівна

Фах, навчальний предмет

Математика

Навчальний заклад

ЗШ №1

Місто\село, район, область

м. Червоноград Львівської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Інтел - навчання для майбутнього

Дати проведення тренінгу

19-30 листопада 2012

Місце проведення тренінгу

НВК "СШ І-ІІ ступенів- колегіум" №3

Тренери

Караман Л.І.