Портфоліо з теми "«Руська правда» - перший звід законів"
Зміст
Назва проекту
«Руська правда» - перший звід законів
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Історія, правознавство, культура
Навчальна тема (як записано в програмі)
Розбудова Києва. «Руська правда». Церковне та культурно-освітнє життя. Відносини з іншими державами. Політичний устрій. Основні верстви населення. Розвиток землеволодіння. Залежність селян і повинності. Розвиток сільського господарства, ремесел, торгівлі. Міста. Гроші. Розвиток української мови та писемності. Школи. Усна народна творчість. Архітектура. Малярство. Музична творчість.
Вік учнів, клас
7 клас
Стислий опис проекту
В цьому проекті учні звертають увагу на закладення Ярославом Мудрим правових основ розвитку держави, її внутрішньої та зовнішньої політики в період найбільшого розвитку. Види роботи: розбиратимуть матеріали різних історичних та правових джерел, робота в групах, бесіди, дослідження (складання хронологічної, текстової таблиці), робота на картках, мозковий штурм, тести
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Ознайомити учнів з основними подіями Київської Русі за часів Ярослава Мудрого, особливо, звернути увагу на закладання ним правових норм основ розвитку держави. Учні повинні знати що таке держава, право, закон. Розвити вміння користуватися таблицями, правовими та історичними джерелами, аналізувати, робити висновки.
Опис оцінювання
Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань з теми. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання. На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Я-Д. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка спрямовує їх у навчанні.Використано Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його\її вклад був цінним. Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання.
Діяльність учнів
Перший етап Учні знайомляться з подіями в Київській русі, які були за часів Ярослава Мудрого, записують визначення(що таке держава, закон, міжусобні війни, чому ця тема є головною в курсі) в зошитах або за бажанням у блог. Вчитель дає учням список рекомендованої літератури. Знайомить з методом проектів. Другий етап Всім класом заповнюють чотири колонки таблиці З-Х-Я-Д для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають про Київську Русь та її устрій. Наприкінці теми таблиця знову роздається учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими. Учні знайомляться з учительською презентацією, щоб визначити сильні та слабкі сторони, на які потрібно звертати увагу під час реалізації проекту. Учням рекомендують сформувати цілі, які б максимально навантажували їх здібності та допомагали їм досягти успіху як у житті, так і на уроках. За інтересами об’єднуються в групи. Учням пропонуються зразки того, як можна розпочати працювати за проектом. Історики, Соціологи, Дослідники, Культурологи. Третій етап Кожна група обирає, як вони зможуть виконати поставлену задачу та як будуть презентувати результати. Знайомляться з виступом вчителя про авторське право. Знаходять інформацію в інтернеті для дослідження в залежності від поставлених задач для кожної групи. Оцінюють знайдені ресурси за запропонованими контрольними списками оцінювання. Опрацьовують її. На початку учні створюють щоденники для власної рефлексії. Четвертий етап (планування діяльності та робота за планом) Допомога учням у плануванні проекту. Вони створюють свої проектні плани з чистого листа і показують їх іншим групам, щоб отримати коментарі, щоб надати підтримку і внести свої пропозиції до розробки їх планів. Консультуються з вчителем. Періодично під час роботи над проектом учні переглядають свої цілі та аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ними справляються. Викладення матеріалу у блог. П’ятий етап У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також думають про розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця і творчість. Заповнюють 4ий стовпчик таблиці «З-Х-Я-Д». Підсумок Завершується навчальний проект, зверненням до Ключового запитання «Для чого суспільству необхідні закони?» Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Браславська Алла Дмитрівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель історії і права
Навчальний заклад
Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області
Місто\село, район, область
м.Одеса
Контактні дані
ozosh78@mail.ru 44-70-22
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
15-21 серпня 2012
Місце проведення тренінгу
Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області
Тренери
Солдаткіна Ольга Володимирівна