Портфоліо з теми: Проста формула життя

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Проста формула життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

“Прості речовини метали і неметали”.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Даний проект розрахований для учнів 7 класу за темою “Прості речовини метали і неметали”. За програмою відводиться 5 годин. Учні працюють з підручником, додатковою літературою, виконують практичні роботи, складають рівняння працюють в групах, створюють буклети.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Після закінчення даного проекту учні зможуть: складати формулу кисню; характеризувати фізичні і хімічні властивості кисню; складати рівняння реакції добування кисню; розпізнавати кисень серед інших газів; складати формули оксидів за валентністю; записувати рівняння горіння; пояснювати суть реакції розкладу, сполучення, процесів окиснення, колообіг кисню, оцінювати роль кисню в життєдіяльності організмів. Формуються такі навички: вміння працювати в групах; вміння порівнювати, робити висновки; працювати з підручником, додатковою літературою.

Опис оцінювання

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Під час вступної презентації вчителя заповнюють таблицю «ЗХД». Учні об’єднуються в групи, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом вчитель спостерігає за роботою дітей, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки знань. За допомогою форм оцінювання оцінюються результати проектної діяльності учнів. Після завершення роботи проводиться практична робота, учнівська конференція, де учні презентують свої результати, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Учні ще раз переглядають таблицю «ЗХД» та визначають, чи дізнались вони те, що хотіли б дізнатися.

Діяльність учнів

Учні знайомляться з темою проекту, переглядаючи презентацію вчителя. В ході презентації заповнюються форми «ЗХД» для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів, формулюють питання, що їх цікавлять. Учні об’єднуються у 2 групи. Кожна група отримує завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учням пропонуються такі завдання: 1. Використовуючи учбову літературу і інформацію з мережі Інтернет, описати хімічний елемент Оксиген, фізичні властивості кисню, історію його відкриття, одержання кисню в лабораторії і промисловості, вплив кисню на живу природу. 2. Поясніть хімічні властивості кисню, поняття про оксиди, окиснення,горіння, умови виникнення та припинення горіння, застосування кисню в практичній діяльності та його колообіг. 3. Виконати практичну роботу «Одержання кисню в лабораторії та вивчення його властивостей». Вчитель надає інструкції та правила роботи за комп’ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні виконують завдання та перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для самооцінки та взаємооцінки. 1 тиждень: Усі учні отримують завдання спільно розробити буклети за результатами своєї роботи, виконати практичну роботу Учні 1 групи збирають матеріал для характеристики елемента і простої речовини. Учні 2 групи підбирають матеріал для складання опорної схеми на хімічні властивості кисню, описують поняття «оксиди», «окиснення», «горіння», умови виникнення і припинення горіння. 2 тиждень: Учні 1 групи складають опорні схеми характеристики хімічного елементу Оксигену, простої речовини кисню, його фізичних властивостей, способів добування, збирають матеріал про вплив кисню на живу природу. Учні 2 групи пропонують створені опорні схеми на хімічні властивості кисню, обмінюються інформацією між собою, збирають матеріал про роль кисню в практичній діяльності людини. Учні виконують тестові завдання для перевірки отриманих знань з теми. 3 тиждень: Учні 1 і 2 груп обмінюються зібраною інформацією, виконують практичну роботу на добування кисню і вивчення його властивостей. 4 тиждень: Учні 1 і 2 груп оформлюють результати своєї проектної діяльності у вигляді створення буклетів. Кожна група презентує результати своєї роботи на підсумковій конференції. Завершуючи навчальний проект, слід повернутися знову до ключового запитання. Запропонувати учням дати на нього відповідь. Вчитель знову повертається до таблиці «ЗХД» і пропонує заповнити останню колонку. В заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі і розмірковують про отриманні знання та навички. Підводяться підсумки та виставляються оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ісламова Наталя Вікторівна

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії

Навчальний заклад

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 ДонецькоЇ міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

м. Донецьк

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього" серпень 2012р. м. Донецьк, ДЗОШ №31

Дати проведення тренінгу

19.06.12-25.06.12

Місце проведення тренінгу

Донецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 31 Донецької міської ради Донецької області

Тренери

Богаткина Анастасия Сергеевна