Портфоліо з теми: "Час і тривалість подій у природі"
Зміст
Назва проекту
Час і тривалість подій у природі
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет - фізика, другорядні - природознавство, математика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Час. Послідовність, тривалість і періодичність подій. Одиниці часу.
Вік учнів, клас
7 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту
7 клас. Програмна тема: «Час. Послідовність, тривалість і періодичність подій. Одиниці часу». Основні види діяльності учнів: обирання теми проекту, складання плану роботи над проектом, рольовий розподіл у групах, пошук і систематизація інформації про час, дослідження історичних фактів, створення презентації, підготовка до захисту проекту.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Учні повинні знати одиниці вимірювання часу, основні методи фізичних досліджень та етапи пізнавальної діяльності у фізичних дослідженнях, знати сфери застосування фізичного знання, вимірювати час, користуватись метрономом, секундоміром, вільно орієнтуватись в інформаційному просторі.
Опис оцінювання
На початку роботи над проектом учитель проводить оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з'ясувати попередні знання учнів з цієї теми, демонструючи презентацію з технологією «Асоціативний кущ». Учні ведуть журнал «це необхідно знати» впродовж всього виконання проекту та постійно працюють над таблицею З – Х – Д, поступово заповнюють її. Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над проектом, вони розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре впоратись з завданням. Коли учні працюють над проектом, учитель перевіряє їх журнал «Це необхідно знати», щоб дізнатись, чи потребують учні додаткових інструкцій для збору інформації та правильного її запису. Оскільки це груповий проект, учні використовують форми взаємооцінювання та самооцінювання. Коли проект учнів буде завершено, їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Напередодні заняття з вивчення теми учитель проводить батьківське зібрання, на якому розповідає про переваги методу проектів у навчанні за допомогою інформаційного бюлетеня[1] . Акцентує увагу батьків на їх допомозі дітям ( придбання необхідних канцтоварів, паперу, фломастерів ) та моральній підтримці дитини. Батьки учнів заповнюють Форму батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет.
На першому занятті учні об’єднуються в три групи по 6 учнів, кожна група отримує завдання: 1.Чи може людство жити без поняття « час»? 2. Чи можна виміряти час відомим засобом вимірювання довжини? 3. Чи можна виміряти час відомим засобом вимірювання довжини? Створення й демонстрація презентації, яка розкриє тему проекту, пояснить учням механізм об’єднання в групи, основні питання, таблиці. Після перегляду презентації презентації учні починають заповнювати таблицю З-Х-Д. Перед початком роботи над проектом учитель повідомляє учням про відповідальність за порушення авторського права, про плагіат, про використання Інтернет – ресурсів[2] впродовж роботи над проектом. Потрібно попередньо забезпечити учнів Формою оцінювання та обговорити її з учнями, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання перед початком роботи. Учні складають план діяльності, розподіляють ролі. Після того, як учні почали працювати над проектом, учитель консультує учнів, як правильно здійснювати пошук інформації в Інтернеті, користуватись потрібними веб – ресурсами, проводити опитування в Інтернет – мережі. Протягом тижня учні працюють з журналом «Це необхідно знати», встановлюючи взаємозв'язки між отриманою інформацією та темою проекту. Для досягнення мети проекту учні проводять опитування в Інтернет – мережі, результати якого оформлюють у вигляді таблиці. Кінцевим продуктом роботи над проектом є учнівська презентація . Після захисту презентації , учні закінчують працювати з таблицею З-Х-Д.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Гайна Діна
Фах, навчальний предмет
учитель фізики
Навчальний заклад
Шахтарська ЗОШ № 9
Місто\село, район, область
м. Шахтарськ Донецька область
Контактні дані
моб. телефон 0953941899
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
11.06.2012 - 18.06.2012
Місце проведення тренінгу
ЗОШ №9 м. Шахтарськ
Тренери
Масловська Олена Григорівна