Портфоліо з теми: "Праця - здоров'я, а лінь - хвороба"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Праця - хвороба, а лінь - хвороба

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, інформатика, фізична культура

Вік учнів, клас

6-7 років, 1 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Праця – здоров’я, а лінь - хвороба» призначений для вивчення матеріалу на уроці з основ здоров’я для учнів 1 класу. Учні досліджують загальні питання: що таке здоров’я, здоровий спосіб життя, чому вітаміни такі корисні для здоров’я, чи потрібно дотримуватися особистої гігієни, розпорядку дня та інше. Підбирають матеріали, шукають інформацію в Інтернеті, проводять онлайн-опитування, аналізують та роблять висновки. Створюють власні мультимедійну презентацію, блог та діляться враженнями від проведеної роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту відбувається вивчення учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом за допомогою схеми «З-Х-Д»; вивчення Прикладу учнівських робіт, тобто що учні очікують від навчання; проведення «Мозкової атаки», яка спонукає учнів до висловлювання та обговорення ідеї, пов'язані із заданою темою. Протягом проекту вчитель спостерігає діяльність учнів над Планом проекту, учні визначають цілі, виробляють стратегії для їх досягнення; спостереження за роботою груп, що дозволяє оцінити навички спільної діяльності учнів; використовує метод «Самооцінки та рефлексії», який дає можливість учням оцінити власний прогрес. Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель пропонує , щоб допомогти учням розуміти до чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу. Під час захисту проектів відбувається «Демонстрація, презентація і публікація» ; оцінювання групової роботи, вкладу кожного учня, вчитель використовує таку форму роботи , як «Звіти про виконання проекту». Для цього вчитель може скористатися формою оцінювання дослідження, блогу, презентації. В групах відбувається самооцінювання. Подібні форми оцінювання використовуються і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи - Згідно складеного плану впровадження проекту вчитель роздає вказівки особам задіяним в реалізації проекту (програміст школи, педагог-організатор, вчитель інформатики, адміністраця школи, батьки) - вчитель проводить попереднє оцінювання, визначає рівень комп’ютерної грамотності учнів. Попередньо на батьківських зборах вчитель просить письмовий дозвіл на участь дітей в проекті у всіх батьків. З метою ознайомлення учнів з правилами дотримання авторського права вчитель ознайомлює з презентацією про дотримання авторського права. На початку роботи учні: Ознайомлюються з санітарно-гігієнічними нормами роботи з комп’ютерною технікою. Переглядаючи вступну презентацію учні розпочинають заповнювати інструменти учнівських потреб (форми), першу форму учні продовжують заповнювати протягом всього дослідження, другу заповнюють відразу в повному обсязі. При перегляді презентації учні: - ознайомлюються з проблемою дослідження - ознайомлюються з ключовим та тематичним питаннями вчителя, формулюють свої питання до дослідження, гіпотезу. - об’єднуються в 2 групи за напрямками роботи (за вподобаннями). Кожна група отримує завдання до дослідження: 1 група створюють блог “Чому вітаміни такі важливі для здоров’я людей”, виконуючи на такі завдання: "Дослідити, як вітаміни впливають на стан здоров’я людей; Назвати, які ж вітаміни найголовніші?", 2 група створюють презентацію в якій виконують такі завдання "Дослідити, чому ж слід піклуватися про своє здоров’я; Провести соцопитування серед людей з даної теми" Свій проект учні оформлюють у вигляді презентації. Вчитель учням пропонується список інформаційних джерел для дослідження. Пропонує переглянути сайти та оцінити ресурси Інтернету, нагадує учням про коректне використання інформації відповідно до авторського права. Вчитель допомагає учням у створенні презентації. Важливо показати погану якість розміщених в мережі робіт та наголосити на необхідності навчання. Вчитель наголошує учням на тому, що в разі виникнення проблем їм можуть допомогти (особиста увага викладача) це допоможе їм набратися мужності та спонукатиме до завзяття в роботі. Під час проекту учні здійснюють спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою, беруть участь в інтерактивних обговореннях; збирають дані від багатьох людей за допомогою онлайн-опитування. Дослідження проводиться протягом 3 місяців. В кінці дослідження учні презентують свої результати перед адміністрацією школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марина Чумаченко

Фах, навчальний предмет

Початкова освіта

Навчальний заклад

ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

м.Лисичанськ, Луганська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

23.08.15 - 28.02.15

Місце проведення тренінгу

м.Лисичанськ, Луганська область

Тренери

Анна Ілівна Степаненко, Наталя Володимірівна Сергієнко