Портфоліо з теми: "Мистецтво - чарівне вікно у світі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Мистецтво - чарівне вікно у світі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Мистецтво, інформатика, народознавство.

Вік учнів, клас

6-7 років, 1 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект має назву «Мистецтво – чарівне вікно у світі», створений він для учнів 1 класу. В цому проект діти діляться на 2 групи. Учні першої групи мають створити презентацію на тему «Музика в житті людей», а друга група створює блог на тему «Різноманість образотворчого мистецтва». Учні не тільки шукають інформацію за своїми питаннями, але і виконують творчі завдання. Перша група вивчає українські народні пісні, які будуть виконані на концерті, друга група малює картини, які покажуть на виставці.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми


План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається протягом усього навчального проекту. Перед початком проекту відбувається вивчення учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом за допомогою схеми «З-Х-Д»; вивчення Прикладу учнівських робіт, тобто що учні очікують від навчання; проведення «Мозкової атаки», яка спонукає учнів до висловлювання та обговорення ідеї, пов'язані із заданою темою. Протягом проекту вчитель спостерігає діяльність учнів над Планом проекту, учні визначають цілі, Шукають матеріал; спостереження за роботою груп , що дозволяє оцінити навички спільної діяльності учнів; Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок вчитель пропонує , щоб допомогти учням розуміти про що їм потрібно дізнатись, що треба знати. Під час захисту проектів відбувається «Демонстрація, презентація, концерт, виставка», під час яких вчитель оцінює роботу учнів; оцінювання групової роботи, вкладу кожного учня, вчитель використовує таку форму роботи, як «Звіти про виконання проекту». Для цього вчитель може скористатися формою оцінювання веб-сайту, оцінювання письмових робіт для веб-сайту, презентації, письмове оцінювання, оцінювання мовлення. В групах відбувається самооцінювання. Подібні форми оцінювання використовуються і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням всіх видів роботи, яку виконував учень під час проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи - згідно з складеним планом впровадження проекту вчитель роздає вказівки особам задіяним в реалізації проекту, батькам презентує буклет та надає форми батьківського дозволу. Вчитель проводить попереднє оцінювання, визначає рівень комп’ютерної грамотності учнів, обізнаності про музичне, образотворче мистецтва; На початку роботи учні: Ознайомлюються з ТБ роботи в шкільних кабінетах, на комп’ютері, санітарно-гігієнічними нормами роботи з комп’ютерною технікою. При перегляді початкової презентації учні:

▪ознайомлюються з проблемою дослідження

▪ознайомлюються з ключовим та тематичним питаннями вчителя, формулюють свої питання до дослідження.

▪об’єднуються в 2 групи за напрямками роботи.

Кожна група отримує завдання до дослідження: перша група досліджує питання - «Різноманітність образотворчого мистецтва» . Свій проект учні оформлюють у вигляді блогу. Друга група шукає матеріал про «Музику в житті людей», створюють презентацію. Вчитель учням пропонується список інформаційних джерел для дослідження. Пропонує переглянути сайти та оцінити ресурси Інтернету, нагадує учням про коректне використання інформації відповідно до авторського права. З метою ознайомлення учнів з правилами дотримання авторського права вчитель ознайомлює з презентацією про дотримання авторського права. Вчитель допомагає учням у створенні презентації, розробивши шаблон. Вчитель розробляє для дітей завдання математичного прикладу, презентацію фасилітації, направляючи дітей на виконання завдань.. Вчитель наголошує учням на тому, що в разі виникнення проблем їм можуть допомогти (особиста увага викладача) це допоможе їм набратися мужності та спонукатиме до завзяття в роботі. Також вчитель допомагає учням у створенні презентації, розробивши для цього шаблон. Під час проекту учні здійснюють спілкування з тими, хто знаходиться поза класною кімнатою приймають участь в інтерактивних обговореннях; збирають дані за допомогою онлайн-опитування. Спільного використання (створення, редагування) з іншими людьми документів та інших електронних ресурсів (зокрема текстових файлів, електронних таблиць, презентацій) як в режимі реального часу, так і відстроченого в часі; спільної роботи над навчальними проектами в групах чи парах в режимі реального часу разом з іншими учасниками. В кінці дослідження учні презентують свій проект на загальношкільному заході, співають українські народні пісні, створюють виставку своїх малюнків. По закінченню проекту вчитель надає інформацію про проект в редакційну колегію шкільної газети, якщо така існує.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Євгенія Кудряшова

Фах, навчальний предмет

Початкова освіта

Навчальний заклад

ВП "Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка"

Місто\село, район, область

М. Лисичанськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

23.02.15 - 28.02.15

Місце проведення тренінгу

М. Лисичанськ

Луганська область

Тренери

Степаненко Анна Іллівна

Сергієнко Наталія Володимирівна