Портфоліо з теми:" Лірика Пушкіна"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Лірика Пушкіна

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Література. Лірика Пушкіна

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Лірика Пушкіна»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

В ході виконання проекту з літератури «Лірика Пушкіна» учні досліджують поняття «лірика», «ліричний герой», розпізнають поезію за тематикою, визначають тему,головну ідею віршів,значення образотворчих засобів мови, вчаться порівнювати, зіставляти різні за темою вірші. Працюють з ілюстраціями,визначають роль поезії в житті людини.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

план впровадження

Навчальні цілі

Формуються такі навички: -Глибоке сприйняття художнього ліричного слова -Ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження в реалізації данного проекту -Критично оцінювати інформаційні ресурси за допомогою форм та контрольних списків -Співпрацювати в команді -Узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точку зору стосовно теми, ідеї ліричного твору -ствоювати змістову презентацію за темою, розробляти буклети та порівняльні таблиці, враховуючи зібрані дані по темі «Лірика Пушкіна»

Опис оцінювання

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Під час вступної презентації вчителя заповнюють таблицю «ЗХД». Учні об’єднуються в групи, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом вчитель спостерігає за роботою дітей, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки знань. За допомогою форм оцінювання оцінюються результати проектної діяльності учнів. Після завершення роботи проводиться практична робота, учнівська конференція, де учні презентують свої результати, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Учні ще раз переглядають таблицю «ЗХД» та визначають, чи дізнались вони те, що хотіли б дізнатися.

Діяльність учнів

Учні знайомляться з темою проекту, слухаючи презентацію вчителя. В ході презентації заповнюються форми «ЗХД» для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів, формулюють питання, що їх цікавлять. Учні об’єднуються у 2 групи. Кожна група отримує завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні виконують такі дослідницькі завдання: 1.Згадують знайомі вірші Пушкіна,відомі факти біографії, малюють образ поета 2.Вказують на ділення лірики залежно від тематики на пейзажну,вільнолюбиву,філософську,любовну. Вчитель надає інструкції та правила роботи за комп’ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні виконують завдання та перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для самооцінки та взаємооцінки. 1 тиждень: Усі учні отримують завдання спільно розробити буклет [1], [2] та презентацію за результатами своєї роботи, виконати практичну роботу. Учні 1 групи аналізують вірш Пушкіна «Узник».І відповідають на питання: «Чому вірш став народною піснею ?» Також учні готують розповідь за змістом картини Репіна «Пушкін на ліцейськом екзамені». Які почуття переповнюють юного поета, деклапмуючого свої вірші? Учні 2 групи аналізують вірш «Цветок».І відповідають на питання: «До якого виду лірики відноситься,чому?» Порівнюючи два вірші,учні повинні дати відповідь на запитання: «Чи однм насторєм ліричного героя наповнені вірші «Узник» та «Цветок»? Також доберіть або створіть ілюстрацію до одного із віршів Пушкіна «Зимнее утро», «Зимняя дорога», «Узник» та «Цветок». Підготуйте розповідь. 2 тиждень: Учні 1 зіставлять за змістом вірш Пушкіна і Туманського –В якому вірші зміст глибший та ширший? Підбирають або створюють ілюстрацію до одного зх. віршів Пушкіна («Зимнее утро», «Узник», «Цветок»). Учні 2 групи готують відповідь на питання: «Чи однаковими настроями,чи однаковими почуттями наповнені вірші «Узник» та «Цветок»  » Також учні готують розповідь за змістом картини Репіна «Пушкін на ліцейськом екзамені». Які почуття переповнюють юного поета, деклапмуючого свої вірші? Завершуючи навчальний проект, слід повернутися знову до ключового запитання. Запропонувати учням дати на нього відповідь. Вчитель знову повертається до таблиці «ЗХД» і пропонує заповнити останню колонку. В заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі і розмірковують про отриманні знання та навички. Підводяться підсумки та виставляються оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Каленюк Людмила Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №31 Донецької міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

м. Донецьк

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього" серпень 2012р. м. Донецьк, ДЗОШ №31

Дати проведення тренінгу

19.06.12-25.06.12

Місце проведення тренінгу

Донецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 31 Донецької міської ради Донецької області

Тренери

Богаткина Анастасия Сергеевна