Портфоліо з теми:"Як може людина випереджати час, у якому вона живе"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Як може людина випереджати час, у якому вона живе?"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Навчальний проект розробляється для уроків української літератури під час вивчення творчості Т. Г. Шевченка у 9 класі. Цей навчальний проект стосується також таких навчальних предметів: українська мова, історія, малювання.
Вік учнів, клас
9 клас, 15 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект розрахований на учнів 9 класу, назва з теми «Як може людина випереджати час, у якому вона живе?». Учні вивчають життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка, аналізують його поетичні і прозові твори, розглядають його діяльність як художника, шукають спогади видатних людей про Т. Г. Шевченка, висловлюють своє ставлення до вивченого. Об‘єднавшись у групи, учнями буде створено мультимедійну презентацію, учнівський блог, публікацію.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д діагностика рівня їх фактичних знань з теми. Враховуючи вимови стандарту, створюються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими буде відбуватися контроль в групах. Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи обговорюють отримані результати, звіряються із критеріями. Після завершення роботи створюється учнівський блог, який відображає результати досліджень і зроблені висновки, заповняються листки контрольний лист оцінювання, співробітництва самооцінювання блогу та взаємооцінювання, форма оцінювання співробітництва. Проводиться урок-конференція, на якому заслуховуються виступи учнів із виконаними роботами.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
До початку навчання за цією темою потрібно: підготувати необхідний роздатковий матеріал: пам'ятки з пошуку інформації в мережі Інтернет і збереження інформаційних об'єктів; інформувати батьків про участь дітей у проекті, перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. Спочатку вчитель ставить перед учнями Ключове запитання: Як може людина випереджати час, у якому вона живе?ожна провести з учнями мозковий штурм у малих групах. Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести діагностику навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д та діагностику рівня їх фактичних знань з теми (Тестування). Обговорити з класом запитання, які дозволять з’ясувати рівень їх знань. Визначаються теми і зміст наступного дослідження. блозі. Наступним групам учасників, які будуть вести пошук інформації необхідно роз'яснити про оцінювання ними веб-ресурсів та дотримання законів про авторське право, для цього надається листок пам'ятка. Учні самостійно намагаються відповісти на запитання своєї теми. При цьому вони повинні підібрати і прочитати літературні джерела, віднайти факти, які відповідають на запитання дослідження, підібрати ілюстративний матеріал і зробити висновки. На підтримку навичок ХХІ століття вчитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і пропонує дидактичні завдання за темою проекту. Кожна група виступає з усною презентацією результатів, демонструючи свою роботу у формі блогу. По завершенні колективно обговорюються висновки, які слугують відповіддю на ключове запитання проекту. Учні оцінюють виступи груп у відповідності до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповне і аргументоване дослідження. Презентується навчальний блог.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Семенюта Олена Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови і літератури, навчальний предмет - українська мова і література
Навчальний заклад
Першотравенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2
Місто\село, район, область
м. Першотравенськ, Дніпропетровської області
Контактні дані
<olenasem77@gmail.com>
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19.01.2015-31.01.2015
Місце проведення тренінгу
Першотравенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3
Тренери
Фролов Олексій Анатолійович