Портфоліо з теми:"Шевченко – історія і душа українського народу"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Шевченко – історія і душа українського народу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, тема «Тарас Шевченко. “Мені тринадцятий минало…”, “Тополя”, “Заповіт”»

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Тарас Шевченко»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Проект по темі «Тарас Шевченко» розрахований на учнів 7 класу, присвячений двом періодам життя та творчості Кобзаря. Перший період в творчості стосується дитинства Тараса Григоровича та його ранньої творчості, другий – збігається з членством в таємній політичній організації «Кирило-Меходіївське товариство». Протягом проекту вивчаються основні події в біографії поета та 3 основні поезії цих періодів: “Мені тринадцятий минало…”, “Тополя” та “Заповіт”.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі

Цілі: -глибоке сприйняття художнього слова; -критично оцінювати інформаційні ресурси ; -колективна робота; -узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точку зору стосовно теми, ідеї твору; - розробляти буклети та порівняльні таблиці, враховуючи зібрані дані по темі «Тарас Шевченко».

Опис оцінювання

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. Під час вступної презентації вчителя заповнюють таблицю «ЗХД». Учні об’єднуються в групи, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом вчитель спостерігає за роботою дітей, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки знань. За допомогою форм оцінювання оцінюються результати проектної діяльності учнів. Після завершення роботи проводиться практична робота, учнівська конференція, де учні презентують свої результати, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Учні ще раз переглядають таблицю «ЗХД» та визначають, чи дізнались вони те, що хотіли б дізнатися.

Діяльність учнів

Учні знайомляться з темою проекту, переглядаючи презентацію вчителя та буклет "метод проектів"[1], [2]. В ході презентації заповнюються форми «ЗХД» для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів, формулюють питання, що їх цікавлять. Учні об’єднуються в 3 групи. Кожна група отримує завдання. Учні виконують такі дослідницькі завдання: 1.Згадують знайомі вірші Шевченка,відомі факти біографії. 2.Аналізують його творчу діяльність та дані вірші. Вчитель надає інструкції та правила роботи за комп’ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні виконують завдання та перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для самооцінки та взаємооцінки. 1 тиждень. Учні 1 групи аналізують вірш Шевченка «Заповіт»,також збирають додаткову інформацію стосовно своєї теми Учні 2 групи аналізують вірш Шевченка «Тополя»,також збираючи додаткову інформацію Учні 3 групи аналізують вірш "Мені тринадцятий минало..." 2 тиждень. Учні 1 групи створюють презентацію "Заповіт" Учні 2 групи на основі зібраної інформації роблять буклет[3], [4]. учні 3 групи підготовляють презентацію "Мені тринадцятий минало..." Презентація продукту діяльності. Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Кожна група презентує свою роботу на підсумковій конференції. Завершуючи навчальний проект, слід повернутись знову до Ключового запитання. Запропонувати учням відповісти на це запитання з їхнього аспекту. Надати їм свої коментарі до їх робіт. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім проводиться обговорення всім класом. Вчитель знову повертається до Таблиці ЗХД і пропонує заповнити останню колонку. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця, творчість та ін. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно з знанням предмету. Підводяться підсумки та виставляються оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Орлова Любов Сергіївна

Фах, навчальний предмет

вчитель українського язика та літератури

Навчальний заклад

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №31 Донецької міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

м. Донецьк

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього" серпень 2012р. м. Донецьк, ДЗОШ №31

Дати проведення тренінгу

19.06.12-25.06.12

Місце проведення тренінгу

Донецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 31 Донецької міської ради Донецької області

Тренери

Богаткина Анастасия Сергеевна