Портфоліо за проектом "Залізо - основа цивілізації"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

Залізо – фундамент сучасної цивілізації

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, основи здоров'я, біологія, географія, фізика, історія

Навчальна тема

Прості речовини: метали й неметали.

Вік учнів, клас

12 років, 7клас

Стислий опис

Робота над проектом дасть можливість учням детально вивчити поширеність елемента Ферума в природі, його біологічну роль на нашій планеті , властивості заліза , способи його добування , різницю між сплавами заліза. Учні вивчать історичні факти , що показують використання заліза первісною людиною та в наш час. Робота над проектом передбачає використання хімічного експерименту , в якому учні вивчать вплив різних чинників на швидкість корозії та дослідять найбільш ефективні способи захисту від неї. В роботі над проектом учні проведуть збір інформації в Інтернеті, друкованих виданнях; навчаться аналізувати джерела інформації; давати відгук на роботу свою та інших учасників/

Завдання для груп:

1. характеристика Ферума як хімічного елемента

2. характеристика заліза як простої речовини

3. сторінка історична

4. сторінка геологічна

5. сторінка біологічна

6. сторінка літературна

7. застосування

8. у царстві рудого диявола

9. способи захисту від корозії

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

учень показує склад молекули заліза; описує поширеність Ферума в природі; характеризує фізичні та хiмічні властивості заліза, складає рівняння відповідних реакцій; обґрунтовує застосування заліза; оцінює роль Ферума в життєдiяльності організмів, наслідки процесу іржавіння заліза.

Опис оцінювання

Провести обговорення опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань та схему З-Х-Д [1], для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектом; продумати, як забезпечити учнів інформацією . Учні використовують контрольний список для створення презентації, контрольний список для створення вікі-сайтів [2], для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів [3].

Діяльність учнів

Вчитель знайомить учнів з планом проекту за допомогою вступної презентації [4]. Учні збирають інформацію в Інтернеті та інших друкованих виданнях, систематизують інформацію по блокам: історичний, геологічний,біологічний, літературний, застосування, у царстві рудого диявола. Учасники навчаються працювати в програмах: Excel – створення таблиць і діаграм; Publisher- створення публикацій, буклетів [5], інформаційних листів; MS Word - набір текстів; MS PowerPoint – створення презентацій; Internet Explorer – пошук інформації. Актив проекту розробляє сценарії презентацій. Проводять дослідницьку роботу: здійснюють діагностичну роботу, соціальне опитування серед участників, вчаться проводити обробку та аналіз добутих матеріалів. Участники працюють в командах: технологи – пошук матеріалів в Інтернеті та інших друкованих виданнях; соціологи – проводять опитування, діагностику, обробку отриманих матеріалів, складають діаграми, графіки; дизайнери – графіка, створення презентацій, веб–сторінок в Інтернеті; журналісти - створення публікацій, бюлетнів і інформаційних випусків, написання статей в газету, психологи –проведення корекційних вправ по саморегуляції та іншим психотехнологіям. Вчитель готує презентацію проекта, в якій знайомить учнів з основними питаннями проекту та вказує на очікувані результати.

вікі-стаття "Біологічна роль Ферума"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Овчаренко

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії

Навчальний заклад

ОНВК №84

Місто\село, район, область

м.Одеса

Контактні дані

тел.494255 моб. 0675599864

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-23.08.2012р.

Місце провведення тренінгу

ОНВК №84

Тренери

Ковтун Т.П.