Портфоліо за проектом "Антарктида.Загальні відомості. Відкриття та сучасні наукові дослідження"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

"Антарктида .Загальні відомості. Відкриття та сучасні наукові дослідження."

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

географія-основний;історія,біологія,література та мова -другорядні;

Навчальна тема

Антарктида

Вік учнів, клас

7 клас,12-13 років

Стислий опис

Складання проекту «Антарктида .Загальні відомості. Відкриття та сучасні дослідження» передбачає роботу в «експедиційних загонах» за етапами:1. Підготовчий (постановка цілей дослідження, збір інформації, матеріалів);2. Дослідницька робота (робота з інформацією і матеріалами, систематизація, складання таблиць, графіків, опис діяльності кожного учасника «експедиційного загону» і його вкладу в рішенні спільної мети проекту і так далі);3.Висновки (аналітична і порівняльна робота виконується кожним учасником "експедиційного загону" і формулюється загальний висновок про спільну роботу( робота припускає спільне обговорення усіх членів "експедиції").

Повний План вивчення теми

План вивчення теми[1]

Навчальні цілі

Виявити особливості унікальності і своєрідності географічного положення, природи Антарктиди. Дати уявлення про відкриття, подорожі та сучасні дослідження на материку. Розвивати пізнавальний інтерес до географії, уміння працювати з картою, атласом, контурною картою, додатковою літературою,інтернет-ресурсами,вміння складати презентації, блоги,вікі-статті, вести діскусії, формулювати питання, самостійно мислити, робити висновки. Виховувати патріотичні, екологічні та естетичні почуття.

Опис оцінювання

На початку проекту учні сумісно з вчителем складають в своїх «Щоденниках експедиції» етапи оцінювання (1.Таблиця 3-х Д;[2]2.Контурні карти;[3]3.Відповіді на тестові завдання[4];4.Учитель може використовувати "Опитувальник за проектом"[5] на початку проекту для перевірці рівня інформованності учнів;5.Заповнюють особистий внесок в роботу експедиційного загону та ін…) У кінці проекту обговорюється вклад кожного учасника експедиційного загону в рішенні спільних цілей експедиції. При оцінюванні використовуємо обговорення, тестування,оцінювання роботи з картами, як заповнений "Щоденник експедиції"(по-змісту, оформленню, як виконані індивідуальні завдання і так далі). Всі дані о результатах експедиції складаємо в загальному «Щоденнику» в вигляді сумісної презентації,чи буклету про підсумки експедиції «Антарктида .Загальні відомості. Відкриття та сучасні дослідження».

Діяльність учнів

На початку проекту вчитель показує власну презентацію [6]з проекту. Учні спільно з учителем ділять клас на експедиційні загони, обговорюються цілі і завдання кожної групи (додається зразок - макет" Щоденник учасника експедиції", контурні карти(електронні шаблони[7] і учбові контурні карти). Упродовж усього проекту учитель консультує як кожну групу так і індивідуально, в проект притягуються батьки, учені-дослідники, студенти і викладачі ВНЗ Одеси, моряки ,що побували в Антарктиді. Рекомендується " вченим" біологам провести екскурсію в музей при Одеському університеті, де учні познайомляться з експонатами музею і дослідженнями на деяких кафедрах(учитель заздалегідь домовляється про проведення уроку на базі університету) по цій темі. Кожен експедиційний загін надає звіт про виконану роботу у формі презентації або вікі-статті ( по- вибору учнів).У кінці проекту проводиться "Прес конференція " (взаємоопитування учнів, оцінювання особистого вкладу кожного учасника експедиційних загонів)

Вікі-стаття учня[8]]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Томіліна Наталія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель географії

Навчальний заклад

ОНВК №84

Місто\село, район, область

м.Одеса

Контактні дані

0951813963

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16-23 серпня 2012 р.

Місце провведення тренінгу

м.Одеса,ОНВК №84

Тренери

Ковтун Тетяна Петрівна