Портфоліо до вивчення теми " Тварини в довкіллі", 2 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Тварини в довкіллі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, математика, українська мова, природознавство, фізична культура, художня праця, позакласні заходи

Вік учнів, клас

2 клас, 7-8 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Діти діляться на групи: Дикі тварини. Свійські тварини. Комахи. Птахи. Морські тварини.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання – це процес встановлення рівня навчальних досягнень учня в оволодінні змістом предмета порівняно з вимогами чинних програм. Оцінювання є особливою складовою контролю,а педагогічна оцінка – його результатом. Оцінка виражається в оцінних судженнях і висновках учителя, які є її якісними (словесними) показниками, або в балах, тобто кількісними показниками. Оцінні судження мають супроводжувати і виставлення балів. Рекомендується використовувати для розвитку самооцінної діяльності портфоліо учнівських досягнень, в якому накопичуються протягом певного часу результати виконання різних завдань,які переконливо ілюструють індивідуальний рух розвитку дитини. Це дозволяє учням аналізувати і порівнювати результати своєї праці, ставити особистісно значущі завдання, що зміцнює інтерес до навчання, виховує волю і старанність. Оцінювання має ґрунтуватися на позитивному принципі, що передусім передбачає врахування рівня досягнень учнів, а не ступеня їх невдач. Об’єктивність і точність оцінок забезпечуються критеріями оцінювання. Критерії – це реальні, точно обрані ознаки, величини, які виступають вимірниками досягнень учнів відповідно до певних об’єктів оцінювання. Аналіз об’єктів контролю в початкових класах дав змогу визначити такі критерії оцінювання навчальних досягнень учнів:

- якість знань (предметних, про способи діяльності): міцність, повнота, глибина, узагальненість, системність, дієвість;

- сформованість предметних умінь і навичок, способів навчальної діяльності (виконання за зразком, за аналогією, в нових ситуаціях);

- володіння досвідом елементарної творчої діяльності (частково-пошуковий і пошуковий рівні);

- володіння досвідом емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього світу, до інших людей, до самого себе. Для оцінювання навчальних потреб учнів проводиться вхідне тестування з теми : « Тварини в довкіллі». Для само оцінювання учнями вкладу в групову роботу учні заповнюють форму оцінювання командної роботи. Після завершення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, які заповнюють Форму оцінювання мультимедійної презентації. Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за вихідне тестування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи учням пропонується заповнити таблицю ЗХД . Діти складають кросворди,вивчають ігри,інсценізують деякі цікаві невеличкі за обсягом оповідання, складали математичний диктант,розв’язували задачі з цікавими відомостями про тварин, списували речення про тварин, проводили та вивчали фізкультхвилинки та рухливі ігри, малювали малюнки тварин. Учні відшукують до проекту матеріали з Інтернету,критично оцінюють веб-ресурси. Під час роботи учні розвивають вміння самостійно працювати над проектним завданням, вміння самостійно та відповідально вирішувати стандартні завдання, максимально використовувати наявні засоби та форми навчання. Учніпереглядають презентацію, яку підготував вчитель для зацікавлення, формування мотивації. Вони визначають сильні й слабкі сторони, на які вони повинні звернути увагу під час виконання нашого проекту. Діти за інтересами об’єднуються в групи. Учні працюють з учительською презентацією . Працюючи в малих групах, учні аналізують матеріал, знайдений з різних джерел,за обраними критеріями. Вони відбирають матеріал для створення власної презентації.

Діяльність учнів:

• Дослідження джерел особистого походження (спогадів);

• Дослідження творів художньої літератури;

• Дослідження хронології та створення хронологічних та синхроністичних таблиць;

Діяльність вчителя

• З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється за допомогою анкетування;

Вступна презентація допоможе:

а) з’ясувати учням, що від них очікується при виконанні проекту;

б) Що вони будуть робити під час виконання проекту;

в) як вони будуть представляти результати проекту;

г) які нові знання та навички вони отримають. Вчитель оцінюванює учнівські роботи, що складаються із трьох компонентів: самооцінки, взаємооцінки та оцінок вчителя (поточних та підсумкової). Для кожного з компонентів розроблені відповідні форми, що вони будуть доведені до відома учнів та батьків перед початком виконання проекту. Учні будуть використовувати Інтернет - для спільної роботи над документами

- для консультації з викладачем під час самостійної роботи - Для роботи дитячої презентації. Учні будуть використовувати презентацію, створену учителем, як зразок плану побудови інформації, за якою створюватимуть свою презентацію. оцінюванняОцінювання учнівських робіт складатиметься із трьох компонентів: самооцінки, взаємооцінки та оцінок вчителя (поточних та підсумкової). Для кожного з компонентів розроблені відповідні форми, що вони будуть доведені до відома учнів та батьків перед початком виконання проекту. Також учні пройдуть відповідний інструктаж із самооцінювання та взаємооцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Павлушенко Оксана Петрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Гімназія №3

Місто\село, район, область

Дніпропетровська обл. м.Новомосковськ

Контактні дані

0976909055

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03-15 червня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

гімназія №3

Тренери

Богомаз Оксана Валеріївна

Полякова Марія Вікторівна