Портфоліо для учнів 9 класу з фізики за темою: "Його величність - Електричний струм"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Його величність - Електричний струм

Основний та другорядні навчальні предмети

хімія, біологія

Вік учнів, клас

9 клас, 14 - 15 років

Стислий опис проекту

Даний проект з обраної тема «Електричне поле. Електричний струм» повинен ознайомити учнів з основними поняттями електрики, навчитись складати електричні кола різного з’єднання, та в загалом має надати розуміння шкідливих та корисних проявів електрики.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження пректу

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання і мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник та таблицю ЗХД, що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми. В процесі перегляду вступної презентації учні виконують завдання «Пірамідка», яке дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів з екологічних питань та складають асоціативний кущ на класній дошці. В рамках проекту учні створюють інформаційний бюлетень на тему проекту, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список для бюлетеня. Під час роботи над проектом учні обговорюють проведені дослідження, обмінюються знаннями та власними думками ,проводять оцінювання робіт товаришів та самооцінювання , пропонують власні способи вирішення проблемних питань . Наприкінці проекту відбувається оцінювання створених презентацій та буклетів, оцінювання виконання групового завдання, обговорення отриманих результатів та запропонованих ідей . Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити , чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. В ході підготовки проекту учням надані шаблони оцінювання на різних етапах роботи а саме: «Форма оцінювання мультимедійної презентації. Середні класи». Які вони використоують для самооцінювання та усвідомлення оцінки вчителя. Самоспрямованість учнів визначаеться за допомогою форми «Форма оцінювання самоспрямуваня у навчанні. Середні класи»

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Для роботи учні поділені на чотири групи по п’ять учнів за допомогою технології Create_Groups_Ukr_n1. Обрали назви груп а саме: Електрон, Нейтрон, Протон, Атом. Кожна група отримала одне завдання дослідити «Шкідливість та користь електричного струму». В кінці дослідження групи презентують свої результати і визначається найкращі. Проводять опитування на тему «Шкідливий чи корисний електричний струм?» за такими запропонованими варіантами відповідей: 1. Шкідливий 2. Корисний 3. Не можу дати відповідь На першому занятті вчитель ставить перед учнями питання: «Шкідливий чи корисний електричний струм?». Учні ознайомлюються з питанням та за допомогою ЗХД оцінюємо вхідні знання. За допомогою таблиці ЗХД діти відповідають на питання поставлене на початку уроку. Вчитель націлює дітей на подальшу роботу. Протягом теми учні відповідають на питання мережевого опитувальника. Учні отримали завдання у вигляді колективної роботи, а саме пошуку на запитання «Шкідливий чи корисний електричний струм?» на спільній сторінці у wiki просторі. За допомогою форм учні готують спільний проект, ознайомлюю їх з планом вивчення теми. Діти готують свою презентацію до проекта. В ході підготовки проекту учням надані шаблони оцінювання на різних етапах роботи а саме: «Форма оцінювання мультимедійної презентації. Середні класи», «Контрольний список для усного виступу. Середні класи». Які вони використоують для самооцінювання та усвідомлення оцінки вчителя. Самоспрямованість учнів визначаеться за допомогою форми «Форма оцінювання самоспрямуваня у навчанні. Середні класи». Діти виконують завдання за формою «Що я знаю?».

Публікація для представлення особливостей методу проектів

Документ для фасилітації

Приклад учнівської роботи

Інструкція

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Максим Дємєнєв

Фах, навчальний предмет

вчитель, фізики та математики

Навчальний заклад

Перещепинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1

Новомосковської районної ради

Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м. Перещепине,

Новомосковський район,

Дніпропетровська область

Контактні дані

mvdemenev на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

з 10 листопада – 22 листопада 2014 року

Місце проведення тренінгу

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня, Новомосковської районної ради, Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатолівна