Портфоліо для учнів 9 класу з української літератури за темою "Що таке щастя?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Що таке щастя?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, образотворче мистецтво, художня культура

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Під час вивчення теми учні ознайомляться з історією створення творів, образами, визначать проблеми, які автори порушують у творах. Усвідомлюють поняття «щастя», вчаться на прикладах героїв творів розуміти , що для кожного воно своє.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту роздаю дітям таблицю ЗХД. Учні заповнюють перші три стовпчики разом з учителем. Впродовж роботи даю анкету на основі форми .яку я створила. Наприкінці роботи учні повертаються до таблиці. яку я дала на початку уроку, заповнюють її. Це допоможе поліпшити навчання та інформування про хід навчання учнів. Оцінювання не є одноразовою подією, а скоріше безперервним процесом упродовж виконаннями учнями проекту Постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збираю інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються; слухаю дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігаю за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігаю за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Використовую дані з оцінювання для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань; допомагаю їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Наприкінці проектів проводижу підсумкове оцінювання. Воно допомогає отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Учні можуть визначити свої проблемні місця та поставити цілі щодо свого подальшого навчання. На данному етапі інструментами для перевірки стануть критерії оцінювання захисту проекту, запитання для опитування учнів, підсумкове есе, форма оцінювання публікації, таблиця «ЗХД». Самоспрямованість учня визначається за допомогою форми оцінювання самоспрямуваня у навчанні. Вподовж роботи над проектом проводиться спостереження за роботою груп за допомогою бесід, контрольних карток, карток – спостережень для надання допомоги, подолання непередбачуваних ситуацій.Наприкінці роботи рад проектом проводиться само оцінювання та взаємооцінювання учнями роботи в групах. В процесі діяльності роздаємо учням шаблони для оцінювання.

Документ оцінювання навчальних потреб учнів

Презентація ідей проекту

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Документ для поточного оцінювання учнів (самоспрямування)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Для роботи учні поділені на 4 групи по 5 учнів у групі, за допомогою методу «Цитати та вислови». 1-ша група «Герої» - досліджують мову героів. 2-га група «Козаки» - досліджують обряди, згадані у творах. 3-тя група «Патріоти» - досліджують мову героів. 4-та група «Звитяга» - - досліджують обряди, згадані у творах. Учні працюють, проводять дослідження, презентують свої результати, захищають роботи. Також було проведено опитування «Чи буває людина абсолютно щасливою?» , запропоновано такі варіанти відповідей: «так», «ні», «не задумувався». На першому занятті вчитель ставить перед учнями питання: що таке щастя? Учні ознайомлюються з питаннями та за допомогою ЗХД оцінюємо вхідні знання. За допомогою таблиці ЗХД діти відповідають на питання: «Що таке щастя?». Вчитель націлює дітей на подальшу проектну роботу.

Під час підготовки до проекту кожна група готує свої завдання: 1-ша група «Герої» - досліджують мову героів та працюють над питанням: «Яке воно сімейне щастя?». Характеристика образів Наума і Насті Дрот. 2-га група «Козаки» - досліджують обряди, згадані у творах та працюють над питанням: «Що таке щастя для громадянина?». Характеристика образів Енея, Низа, Евріала; Пістряка і Забрьохи. 3-тя група «Патріоти» - досліджують мову героів та працюють над питанням: «Що таке особисте щастя?» Характеристика Наталки та Петра, Марусі та Василя. 4-та група «Звитяга» - - досліджують обряди, згадані у творах та працюють над питанням: «Яке воно сімейне щастя?» Характеристика образів Терпилихи, її покійного чоловіка, Наталки. Результати своєї роботи розташовують в Інтернеті за допомогою wiki технологій.

Протягом теми учні відповідають на питання мережевого опитувальника Учні отримали завдання у вигляді коллективної роботи «характеристика центральних персонажів творів, що вивчаються», «чи всіх героїв ми можемо назвати щасливими» на спільній сторінці у wiki просторі. За допомогою форм учні готують спільний проект. Ознайомлюю їх з планом вивчення теми. Діти готують свою презентацію щодо теми, яка буде вивчатися, виразно зачитують та переказують уривки тексту, які є найбільш цікавими на їхню думку. Також діти обговорюють відповіді однокласників, використовують підготовлений мною матеріал для фасилітації. В ході підготовки учням надані шаблони оцінювання на різних етапах роботи, а саме: «Формаоцінювання мульмедійної презентації. Середні класи» , «Контрольний список для усного виступу. Середні класи», які вони використовують для самооцінювання та дляусвідомлення оцінки вчителя. Самоспрямованість учня визначається за допомогою форми оцінювання самоспрямування у навчанні. Середні класи . Діти виконують завдання за формою «Що я знаю?»


Публікація для представлення особливостей методу проекту

Шаблони документу

Мережевий опитувальник

Документ для фасилітації

Інструкція

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Леся Олексіївна Манченко

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Перещепинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м.Перещепине, Новомосковський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

manchenkolesya на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10 листопада - 22 листопада 2014 року

Місце проведення тренінгу

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна