Портфоліо для учнів 9 класу з російської мови за темою: "Фразеологизмы в русском языке"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Фразеологизмы в русском языке

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

зарубіжна література, українська мова

Вік учнів, клас

13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект призначений для учнів 9 класу загальноосвітньої школи. Він має назву «Фразеологизмы в русском языке». Дана тема охоплює матеріал, який зазначений в програмі з російської мови. Протягом даного часу учні повинні знайти відповідний матеріал в додаткових джерелах, мережі - Інтернет, ознайомитися з матеріалом підручника та опрацювати його. Результатом учнівської роботи є презентація. Під час вступної презентації вчитель ознайомить учнів з темою проекту та основними завданнями. Основною метою проекту є зацікавлення учнів у вивченні російської мови в цілому та поглибленні їхніх знань про фразеологізми. Під час реалізації проекту учні будуть розподілені на три групи, які будуть готувати учнівську публікацію та презентації .

План вивчення теми (вставити файл)

план

план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів буде проводиться в три етапи. Перший етап оцінювання буде проводиться на початку проекту. Учні проходять опитування для визначення навчальних потреб, потім заповнюють таблицю З – Х – Д, де в колонці що я знаю вони вписують, які знання мають з попереднього матеріалу, а також що вони хочуть дізнатися з даного розділу. Дають відповіді на тести. Другий етап проводитиметься в процесі збору матеріалу . Вчитель звертає увагу наскільки відповідально та працьовито учні відносяться до даного завдання, за необхідності проводить консультації. Це також дозволить оцінити, який обсяг матеріалу знайдений, в яких джерелах та з якою інформацією учні працюватимуть надалі. Третій етап - це оцінювання кінцевої роботи учнівського дослідження – оцінка презентації та публікації. Вони оцінюватиметься згідно розроблених критеріїв оцінки. Також будуть враховуватися думка та оцінка учнів , але кінцевий результат визначає учитель. Підсумкова оцінка за дослідженням виставляється на основі зароблених оцінок в процесі роботи над проектом(середнє арифметичне).

Таблиця З Х Д

Діаграма

Вчительська презентація

Оцінювання презентації

Оцінювання самоспрямування навчання

Оцінювання сайтів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діти об’єднуються в групи методом "Насолода": в кожній групі по 6 учнів "Історики", "Слідопити", "Мислителі". Робиться дослідження: джерела виникнення і значення суто російських фразеологізмів; особливості фразеологізмів, які були запозичені із інших мов; особливості фразеологізмів, які прийшли в російську мову із міфів. Свої результати учні оформляють у вигляді діаграми в таблиці Excel. Оцінювання роботи учнів буде проводиться в три етапи. Перший етап оцінювання буде проводиться на початку проекту. Учні проходять опитування для визначення навчальних потреб, потім заповнюють таблицю З – Х – Д, де в колонці «що я знаю» вони вписують, які знання мають з попереднього матеріалу, а також що вони хочуть дізнатися з даного розділу. Другий етап проводитиметься в процесі збору матеріалу . Вчитель звертає увагу наскільки відповідально та працьовито учні відносяться до даного завдання, за необхідності проводить консультації. Це також дозволить оцінити, який обсяг матеріалу знайдений, в яких джерелах та з якою інформацією учні працюватимуть надалі. Третій етап - це оцінювання кінцевої роботи учнівського дослідження – оцінка презентації та публікації. Вони оцінюватиметься згідно розроблених критеріїв оцінки. Також будуть враховуватися думка та оцінка учнів , але кінцевий результат визначає учитель. Підсумкова оцінка за дослідженням виставляється на основі зароблених оцінок в процесі роботи над проектом(середнє арифметичне). Учні вчаться за допомогою шаблонів оцінювання, розроблених вчителем, само оцінювати роботи.

Тест

Інструкція

Шаблон

Буклет

Презентація учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Василенко Валентина Іванівна

Фах, навчальний предмет

вчитель російської мови

Навчальний заклад

Перещепинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м.Перещепине, Новомосковський район, Дніпропетровської области

Контактні дані

vivtach на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09 -21 листопада 2015 року

Місце проведення тренінгу

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна