Портфоліо для учнів 7 класів з основ здоров*я за темою "Обираємо здоровий спосіб життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Обираємо здоровий спосіб життя»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров*я, інформатика, фізична культура, українська мова

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект відноситься до розділу «Здоровий спосіб життя». Під час навчання за методом проектів учні 7 класу працюючи в групах складають «хіт-парад» звичок, презентують свої розробки, пояснюючи, як кожна звичка впливає на здоров’я. Учні розглядають питання про сприятливі принципи, розробляють індивідуальний план здорового способу життя, аналізують вигоду здорового способу життя.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом вчитель з’ясовує навчальні потреби учнів за допомогою таблиць З-Х-Д . Протягом всього проекту проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання , яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами презентації. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних критеріїв.

Таблиця ЗХД

Тести

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

І тиждень Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з ключовим запитанням: Моє життя – це мій вибір? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом. Оголошуються тематичні запитання: Значення звичок і навичок для здоров’я. Обираємо здоровий спосіб життя. Профілактика захворювань. Вчитель пояснює учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти. Вчитель демонструє учням вступну презентацію. Учні з’ясовують навчальні потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д та організаційної діаграми.

ІІ тиждень. Учні єднаються за випадковим збігом у групи по 4 (всього 25 уч в кл) . Розподіляються ролі у групі (журналіст, статистик, дослідник, режисер). Журналісти розробляють листок опитувальник:»Які вигоди здорового способу життя.» • Статисти – опрацьовують інформацію:»Які життєві принципи сприятливі для здоров’я» – формуючи таблицю результатів у табличному редакторі та демонструють її в своїй презентації; • Дослідники – наочно аналізують подану для них інформацію, та роблять висновки – гіпотези. Коли ця група має готові гіпотези відбувається так звана зустріч за «круглим столом», тобто решта учнів семикласників з ними ознайомлюється і ділиться зі своїми спостереженнями та думками щодо здорового способу життя. • Режисери – маючи вже всю інформацію, та будучи присутніми на зустрічі за «круглим столом», роблять кінцевий продукт проекту – презентацію та статтю на шкільний сайт . Вчитель показує учням різноманітні приклади оцінювання учнівських робіт. Потім разом з учнями розробляє критерії для самооцінювання. Учні використовують форму для само оцінювання згідно критеріїв. ІІІ тиждень. Учні займаються пошуком відповідних матеріалів в Інтенеті, електронних енциклопедіях, літературі; вчаться користуватися програмою Publisher для створення публікації; подають результати роботи над проектом і процесу його виконання у вигляді презентації; подають результати роботи над проектом у вигляді публікації; працюють з соціальними сервісами; презентують результати діяльності ; навчаються правилам зберігання інформації на комп’ютері, отримують від учителя форму оцінювання веб-ресурсів та визначають можливість використання Інтернет-ресурсів. Учні під час роботи над проектом для скорішого обміну інформації між групами використовують електронну пошту.

Презентація вчителя

Презентація учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чумаченко Наталія Олексіївна

Фах, навчальний предмет

історик, викладач історії та суспільствазнавства, вчитель історії та основ здоров*я

Навчальний заклад

Черкаська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

смт.Черкаське,Новомосковський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

natalichum1404@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.2017-24.06.2017 року

Місце проведення тренінгу

Черкаська ЗОШ І-ІІІ ст., смт.Черкаське, Новомосковського р-ну, Дніпропетровської області.

Тренери

Ткачук О.К.