Портфоліо для учнів 7 класу з української мови за темою: "Загадкова країна сполучників"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Мій край - моя гордість

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна. Природознавство

Вік учнів, клас

10 - 11 років, 4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Мій край – моя гордість» реалізується в 4 класі під час вивчення на уроках природознавства теми «Рідний край» у відповідності до програми початкової освіти. Учні мають змогу самостійно дослідити, який рельєф переважає на території нашого краю, як ґрунти впливають на розвиток сільського господарства. Прослідкують зв'язок між компонентами природніх умов та розвитком господарства області. Важливою частиною роботи над проектом є проведення екскурсій та зустрічі з геологами Пролетарського УПЗГ. Одним із аспектів роботи над проектом є формування дослідницьких якостей дітей, уміння працювати в малих групах,а також уміння презентувати результати своїх досліджень за допомогою яскравих та наочних презентацій Power Point для широкого загалу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми здійснюється опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення ХХІ століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відстежувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. На всіх етапах діяльності використовується формуюче оцінювання: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки.

На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних графічних схем, З-Х-Д-таблиці та Асоціативного куща і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу - щоденника навчання. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, публікація, результати опитування,презентація, творча робота ). Учні мають володіти Критеріями оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. Упродовж роботи можливе використання Он-лайн опитувальника знань учнів. На завершальному етапі роботи над проектом здійснюється рефлексія та самооцінювання за Формою самооцінювання.

Оцінювання навчальних потреб учнів

Діаграма

Форма оцінювання учнівської роботи

Форма оцінювання самоспрямування в навчанні

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку проекту з’ясовуємо навчальні потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу-очікування – «Що знаю? – Що хочу дізнатись?» .Для виявлення вхідних знань використали таблицю- ЗХД. Діяльність учнів забезпечується реалізацією трьох етапів.

І етап роботи над проектом передбачає перегляд презентації вчителя, яка має на меті націлити , зорієнтувати продуктивну діяльність учнів: ознайомлення з темою, «мозковий штурм»:обговорення питань ; укладання асоціативного куща з теми або УЛСО, консультації із учителем. Методом «Кольорові смайлики» учні об’єднуються у три групи по 6 осіб, розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, аналізують бібліотечні фонди з теми, відбирають необхідний матеріал, планують свою діяльність

ІІ етап проекту групи – це отримання завдань, їх обговорення, здійснювали свою діяльність за рекомендованим учителем алгоритмом та працювали з різноманітними джерелами Інтернет- інформації, відбір необхідних матеріалів, проведення мовознавчих та лінгвістичних досліджень, соціологічне опитування ровесників з досліджуваної проблеми «Як впливає використання сполучників на культуру мовлення?», здійснювали рефлексію власної діяльності за результатами досліджень Завдання для роботи груп: Історики : Зʼясували історію походження терміну «Сполучник» Мовознавці: Здійснювали лінгвістичне дослідження з теми «У чому криється загадка однозвучних до сполучників слів? Та мовознавчий експеремент «.Чи можна уявити мовлення сучасного мовця без сполучників? Соціологи: Провели бліц-опитування з питання«Як впливає використання сполучників-синонімів на культуру мовлення ?»та обговорили в блогах «Чи функціонує мова без сполучників?»

ІІІ етап роботи над проектом – збір матеріалів для створення власних учнівських публікацій та презентацій Ці джерла інформації будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту. Перед початком конкретного проекту вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, учнів з цілями та завданнями проекту (буклет), отримує дозволи від батьків , надає інформацію учням щодо захисту інтернет-ресурсів та документів та призначення авторського права та його обмеження, зробивши посилання на ресурси. За допомогою таблиці оцінювання веб-сайтів учні зможуть визначити придатність даного веб-сайту для здійснення досліджень.

Під час роботи над проектом учні:

Обговорюють колективно проблемні питання та утруднення; удосконалюють знання з української мови з теми «Сполучник як службова частина мови»,; створюють ініціативні групи для роботи над проектом; працюють з текстами, розвʼязують тести, підготовлені за Шаблоном ;дають відповіді на тестові завдання з досліджуваної теми, розміщеними на блозі вчителя добирають матеріали для учнівських публікацій, готують бюлетні- анонси своєї діяльності, представляють результати роботи, запрошують до співпраці мовознавців, що виявляють інтерес до проблеми; Проводять соціологічні дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. обговорюють, аналізують та оцінюють зібраний матеріал, розподіляють напрямки діяльності; відбирають матеріал для створення презентації та учнівської публікації; створюють проект презентації, сканують необхідні ілюстрації, розробляють дизайн та оформлення; учні набувають навичок роботи в колективі; робота в групах над новими проектами розкриває внутрішній творчий потенціал учнів: вони вчаться моделювати; учні розробляють модель захисту – презентації свого проекту. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації. Відбувається самооцінювання та взаємооцінювання навчальних досягнень, рефлексія учнівської діяльності На кожному етапі проекту здійснюється рефлекція діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами. у ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, спрямовує діяльність, створює шаблон з підказками для виконання проекту та у разі необхідності надає інструкції щодо виконання певних завдань проекту

Тести

Інструкція

Презентація ідей проекту

Форма для оцінки веб-сайтів

Таблиця для поточного оцінювання

Учнівський приклад

Буклет

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Надія Конюхова

Фах, навчальний предмет

учитель української мови і літератури, філолог; українська мова і література

Навчальний заклад

Губиниська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №1 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

смт Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області

Контактні дані

nadia.koniuhova на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.12-28.12.2013 р.

Місце проведення тренінгу

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна