Портфоліо для учнів 7 класу з української літератури за темою: "Герої минулого часу"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Герої минулого часу"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література та історія України
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Учні 7 класу працювали над проектною роботою на тему: «Герої минулого часу.» Учні працювали ділячись на групи: історики, літературознавці, критики. Вони доводили свою точку зору. Потім представляли свої презентації.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Провела обговорення та опитування для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумала, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутих необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Використовую метод тестування з теми, самостійна робота з теми та підсумкова контрольна робота. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів. Відповідали учні на питання тестів, які склав вчитель для того , щоб можна було поточно оцінити семикласників.
Оцінювання навчальних потреб учнів ( таблиця З-Х-Д)
Оцінювання навчальних потреб учнів (діаграма)
форма оцінювання учнівської роботи
форма оцінювання самоспрямування у навчанні
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Для реалізації проектів вчитель поставила проблемне запитання та дослідницьке завдання: Чи утруднюють історизми та діалектизми сприйняття змісту повісті « Загар Беркут»? Чому? Для цього я запропонувала метод «Гронування»( учням потрібно було ланцюжком доповнити відповідь попередника). За допомогою карточки шаблон вчитель провела опитування, що семикласникам вже відомо про характеристику образів, вони висловили свої думки, що допомогло встановити загальну картину знань учнів. Було проведено опитування учнів школи про історичні події одинадцятого століття. Виявила загальну картину про знання дітей, які відобразила в діаграмах. Опитала учнів по ключовому питанню: Чи завжди людина має право вибору? Діти дають відповідь на тематичні питання: • Які чинники впливають на формування характерів? • Які життєві ситуації загартовують характер? • Як вчинити, якщо не впевнений в своєму виборі? Створила таблицю З-Х-Д. Робота в групах: На першому етапі: Учнів поділено на три групи: історики, які досліджували вплив історизмів та діалектизмів на мову героїв, звичаї українського народу; літературознавці - питання , що стосується характеристики образів персонажів; критики- своє ставлення до поставлених питань перших двох груп. На другому- Цю роботу діти виконували протягом уроків. Вони можуть користуватися різними джерелами інформації: інтернет, відвідати бібліотеки,а також спостерігати на уроках за змістом тексту повісті. Свої спостереження діти можуть записувати до своїх робочих зошитів або альбомів. Потім семикласники самостійно обирають , хто буде представляти їхню команду. Вони можуть використовувати власні малюнки або ж ілюстрації. На третьому - Систематизують свою інформацію, обробляють її, і роблять презентацію. Вчитель допомагає в їхній діяльності, а ще слухає, може ставити доцільні питання як звичайний учасник. Оцінює зусилля учнів , креативність, робить висновки та оцінює. Діяльність учнів організовується за допомогою інтернета. Діти шукають інформацію, створюють блоги, також семикласники складають список веб сайтів, які використовували в своїй роботі для обговорення певного розділу питань. Створюють власний альбом малюнків та ілюстрацій до повісті «Захар Беркут» ; питання, які вони складають самостійно для своїх однокласників, тестові завдання, щоб перевірити знання один у одного. Викладають всю свою роботу в інтернеті. Вчитель розповідає учням про авторське право. Вчитель повідомляє про безпечне використання Інтернету та шляхи їх подолання. Переглядали дозволи батьків на використання учнями Інтернету.Діти представляли свої роботи. Вчитель оцінював досягнення учнів за певними критеріями (шкалою), відповідно до знань учнів та за допомогою форм оцінювання : складання запитань до теми відповідно до рівня знань учнів.
таблиця для поточного оцінювання (Що я знаю?)
учнівський приклад (презентація)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лялька Альона
Фах, навчальний предмет
Вчитель української мови та літератури
Навчальний заклад
Перещепинська ЗОШ I-III ступеня №2 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області
Місто\село, район, область
Місто Перещепине, Новомосковський район Дніпропетровська область
Контактні дані
Lylykanasty на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
9 листопада по 22 листопада 2013 рік
Місце проведення тренінгу
Голубівська ЗОШ I -III ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області
Тренери
Правдива Світлана Анатоліївна