Портфоліо для учнів 7 класу з основ здоров'я за темою: "Моє безпечне життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Моє безпечне життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основи здоров'я, 7 клас, тема: ««Принципи безпечної життєдіяльності». Проект: «Моє безпечне життя». В ході вивчення теми учні знайомляться з правилами безпечного життя: правила дорожнього руху, поводження з газо- електроприладами, безпечне поводження біля водоймищ. Ролі: координатор, дослідники, референт. Методи: пошуковий, евристичний, інформаційний.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів (формує оцінювання) у формі тестування. На початку проекту учні повторюють знання правил поведінки в тій чи іншій ситуації, висловлюють свої припущення, як може впливати наявність залежності на повсякденне життя людей, наводять приклади. Це мотивує їх на проведення досліджень в проекті. Враховуючи вимоги стандарту, цілі учнів в проекті, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт, за якими відбувається контроль і самоконтроль у групах. Для глибокого осмислення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали. Робота над темою дослідження закінчується представленням результатів у вигляді презентації, буклету, вікі-статті та ін. Після завершення роботи над проектом проводиться урок-конференція, на якому учні демонструють результати своїх досліджень у групі, а також обговорюють роботи інших груп. Під час проведення захисту проекту оцінюється глибина проведеного дослідження, логічність подання матеріалу, творчий підхід, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, захищати свою точку зору, брати участь в обговоренні, задавати питання. Усі види оцінювання в плані сконцентровані на потребах учнів; оцінювання здійснюється впродовж всього вивчення теми; методи оцінювання забезпечують отримання дійсних і надійних даних для того, щоб сприяти поліпшенню викладання та навчання учнів. До початку проекту оцінено готовність учнів до проектної діяльності, визначити їх інтереси й уподобання. Упродовж проекту регулярно оцінювалася діяльність учнів і оперативно корегувалася (оцінювання вчителем, само оцінювання, взаємооцінювання). Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, і учнівських письмових відповідей на запитання до есе. Під час оцінювання і самооцінювання учнів відстежили прогрес у навчанні.

Оцінювання навчальних потреб учнів.Таблиця З-Х-Д

Оцінювання навчальних потреб учнів. Діаграма

Форма оцінювання самоспрямування у навчанні

Форма оцінювання учнівської роботи

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед вивчення теми дітям були поставленні запитання, було запропоновано дослідження,щоб з’ясувати причини загибелі людей в наш час. Поділено на групи і проведено опитування для того,щоб діти краще засвоювали матеріал. Презентація допомогла вивити попередні знання та навички учнів, про які потрібно знати до початку їх роботи в проектах. Використано Ключове та Тематичні запитання проекту для того, щоб зібрати дані для попереднього оцінювання. Постановка запитань у презентації допомогла змоделювати, яким чином ця презентація стосується навичок мислення вищих рівнів та навичок 21 століття. Можна використати інформацію, яку зібрано за допомогою цієї презентації для задоволення навчальних потреб своїх учнів, враховуючи їх до початку роботи учнів у проектах для розробки завдань, які допоможуть виконати навчальні цілі. Було складено діаграму для оцінювання навчальних потреб учнів,проведено опитування. При цьому учні активно обговорюють знайдену інформацію, розподіляючи завдання між собою, та навчають одне одного використовувати їх. Результати оформлюють у вигляді презентації. Кожна група по завершенні презентує свою роботу, під час якого кожен її член звітує про свої доробки. Учні обговорюють оформлення проекту та приймають активну участь в оцінюванні результатів. Пояснені всі необхідні кроки та діяльність для кожного етапу проекту та всієї теми. За допомогою форм провели оцінювання і самоспрямованість учнів у навчанні та від слідкували їх прогрес у навчанні. Оцінка й розуміння попередніх знань, умінь та уявлень учнів допомогли розробити процес навчання таким чином, щоб змінити неправильне розуміння, здійснювати диференційоване навчання учнів та спиратися на попередній досвід .

Метод проектів

Тести

Інструкція

Презентація ідей проекту

Таблиця для поточного оцінювання. "Що я знаю?"

Учнівський приклад презентації

Форма для оцінювання веб-сайтів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Павлова Катерина Валеріївна


Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Перещепинська ЗОШ І-ІІІ ступеня №2 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м.Перещепине, Новомосковський р-н, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

pavlovakatya1991 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9-22 листопада 2013 року

Місце проведення тренінгу

Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна