Портфоліо для учнів 7 класу з географії за темою: "Тропічні ліси і ми"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Тропічні ліси і ми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, біологія, природознавство

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 7 класу, тема «Тропічні ліси і ми». Учні повинні дослідити загальні відомості, своєрідність географічного положення вологих екваторіальних лісів, загальні особливості лісів, особливості грунтово-рослинного покриву і тваринного світу, його унікальність та своєрідність. Основні види діяльності учнів: відбір матеріалів для дослідження, виявлення причинно-наслідкових зв’язків, закономірностей, створення презентації для захисту своїх досліджень та блогу по темі проекту. Учні працюватимуть у групах. Перша група буде досліджувати особливості вологих екваторіальних (тропічних) лісів, вплив на них кліматичних умов, друга група досліджуватиме рослини лісів, третя група вивчає тварин лісів. Учні знаходять відповіді на питання : Що в наших родинах ми вживаємо та використовуємо з тропічних лісів? Чи можуть в Україні рости тропічні ліси? Чи потрібно рятувати тропічні ліси?

План вивчення теми (вставити файл)

План теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінюючи навчальні досягнення учнів при роботі над проектом, враховуємо: правильність і науковість викладення матеріалу, повноту розкриття понять і закономірностей, точність вживання географічних та картографічних термінів; ступінь самостійності відповіді; логічність, доказовість у викладенні матеріалу; ступінь сформованості інтелектуальних, загальноосвітніх, специфічних умінь (робота з картографічними, статистичними та іншими додатковими матеріалами). До початку роботи над проектом треба визначити навчальні потреби учнів. Складається план оцінювання. На початку вивчення теми для виявлення попередніх знань використовується таблиця З-Х-Д та діаграми. За допомогою таблиці ЗХД діти дають відповіді, що вони знають по темі та про що хочуть дізнатися . Учні обговорюють основні запитання, переглядають презентацію вчителя та обговорюють її. Впродовж роботи над проектом учні отримують консультації, виконують самостійні роботи з формами оцінювання (само- та взаємооцінювання), розв’язують географічні задачі. Наприкінці роботи над проектом учні захищають його, проводиться опитування, робота з таблицями ЗХД, пишеться підсумкове есе, форма оцінювання блогу. Підсумкове оцінювання включає в себе тестування і оцінювання підсумкового продукту проекту – блогу.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Навчальна тема починається з повідомлення вчителем ключового запитання «Чи може існувати планета без тропічних лісів?». Проводиться мозковий штурм щодо уявлень учнів про значення лісів в житті людини. Навчальні потреби учнів вивчаються за допомогою таблиці ЗХД. Вчитель пропонує відповісти на питання – таблиця ЗХД та діаграми. Виконують вправу "Що я знаю?" Учні досліджують чи потрібно рятувати тропічні ліси? Як люди та тварини живуть у тропічних лісах і яким найкращим чином вони можуть співіснувати? Чи можуть учні вплинути на тропічні ліси? При виконанні завдань проекту учні знаходять інформаційні матеріали. При вивченні теми учні будуть використовувати матеріали Інтернету для створення презентацій. Учні вчаться знаходити інформацію, використовувати Інтернет для пошуку інформації, критично ставитися до знайденої інформації, використовуючи форму оцінювання матеріалу. Учні вчаться безпечному користуванню Інтернетом, дотримуватися авторських прав. Учні використовуватимуть приклад учнівського блогу для створення своїх власних блогів. Оцінювання учнівських робіт відбуватиметься за допомогою створених форм оцінювання. Диференціація навчання в ході вивчення теми буде у забезпеченні учнів матеріалами різних рівнів складності. З метою виявлення кола інтересів дітей та визначення рівня їх підготовки проводиться анкетування учнів.

Метод проектів

Правила роботи за комп'ютером

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Мала

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії та економіки

Навчальний заклад

Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Голубівка

Новомосковський район

Дніпропетровська область

Контактні дані

mala00510 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.04.2013 - 23.04.2013

Місце проведення тренінгу

Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна