Портфоліо для учнів 7 класу з географії за темою: "Вода - джерело життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Вода - джерело життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, біологія, природознавство

Вік учнів, клас

12-13 років

7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Диво світу» розкриває роль води в навколишньому середовищі. Для того, щоб учні зрозуміли суть роботи над проектом вчительдемонструє презентацію, і ознайомлює учнів з роботоюнадпроектом. Для роботи над цим завданням учні об`єднуються у три групи, розподіляють теми, над якими буде працювати кожна група, визначать напрямки роботи між членами груп. Для накопичення інформації учитають енциклопедії, користуються інтернетом, ходять до бібліотеки, звертаються до батьків, учителя. Учні готують свої висновки і рекомендації для учнів свого класу. Учні досліджують чистоту води з різних джерел, можливість економного використання води в різних умовах.

План вивчення теми (вставити файл)

План теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення високого рівня. Для оцінювання на початку організовую обговорення ключового запитання, занотовую відповідь учнів, їх думки. Для того, щоб визначити, що найбільш цікавить дітей було створено 3-Х-Д схеми . З цієї таблиці учні можуть визначити, що їм відомо, а про що вони мають дізнатися. З цією схемою постійно працювали поповнюючи її новою інформацією. Вчитель постійно контролює роботу в групах. Учні оцінюють свою діяльність за формою. Для оцінювання роботи в групах було створено оцінювання презентації, форму оцінювання дослідження в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Під час виконання проекту, учні проводять опитування для того, щоб взнати, яку воду споживають та оформляють результати у вигляді діаграм.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи учні ознайомлюються з презентацією вчителя. Учні здійснюють екскурсію до місцевих водойм. (Правила поводження біля водойм) Заповнюють форму "Що я знаю?". Учням пропонується ключове та тематичні запитання. Опрацьовують інформацію в шкільній бібліотеці, займаються пошуком матеріалів в підручниках та Інтернеті, досліджують які заходи охорони води існують в Україні. На основі проведеного дослідження роблять необхідні висновки. Учні шукають в Інтернеті інформацію про водні ресурси України. Добирають ілюстрації, вчаться складати повні речення, комбінувати текст і зображення. Учні використовують Інтернет для спілкування, знаходження інформації по своїй темі для полегшення виконання завдань. При цьому вчитель нагадує про етичне використання інформаційних джерел (оцінювання інтернет ресурсів), авторське право. На основі проведеного дослідження учні аналізують дані, будують діаграми, роблять необхідні висновки. Готують презентацію про результати дослідження. Учні демонструють результати у вигляді підсумкової презентації. Шляхом використання форми із З-Х-Д проводиться повторна оцінка знань учнів. Для ефективної роботи проводили додаткові консультації.

Метод проектів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Безжовча

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Голубівка

Новомосковський район

Дніпропетровська область

Контактні дані

irinabezzhovcha на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.04.2013 - 23.04.2013

Місце проведення тренінгу

Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна