Портфоліо для учнів 7 класу з географії за темою: "Взаємодія природи і людини"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Взаємодія природи і людини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
7 клас. Земля - наш спільний дім. Оцінювання екологічного стану планети Земля та середовища району проживання , пропонування заходів щодо поліпшення стану довкілля.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
1. До початку роботи над проектом проводиться: діагностика навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д, перегляд презентації вчителя та її обговорення. 2. Під час проведення проекту проводиться: анкетування для групування учнів та розподілення ролей, проводяться консультації та коригування ходу виконання роботи. 3. По завершенню проекту проводиться: визначення рівня здобутих знань з теми «Земля-наш спільний дім», робота з таблицям З-Х-Д, захист презентації та взаємооцінювання командною роботою. Наприкінці вивчення навчальної теми з географії пропонується розглянути підтему щодо впливу людини на стан довкілля та виконати учням навчальні проекти за загальною назвою «Взаємодія природи і людини». Це проект, який передбачає роботу як в польових так і в камеральних умовах. В ході вивчення теми проведено самостійні роботи, географічні диктанти, застосовано метод «Мозковий штурм» перевірено знання за допомогою організаційних діаграм. По закінченню вивчення теми учні демонструють свої знання у формі результуючих мультимедійних презентацій , інформаційних бюлетенів. Проводиться рефлексія щодо роботи над проектом. Наприкінці роботи над проектом надати учням листи для самооцінки, оцінки роботи групи, критерії оцінювання мультимедійної презентації до проекту, критерії оцінки якостей учнів під час захисту проекту, форму для взаємооцінювання презентації учнями іншої групи. Методичні засади.
Оцінювання навчальних потреб учнів (таблиця З-Х-Д)
Оцінювання навчальних потреб (діаграма)
Форма оцінювання учнівської роботи
Форма оцінювання самоспрямування у навчанні
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком вивчення теми поставлено ключове запитання «Як і чому змінюється наша планета» для його наступного обговорення, та визначення основних завдань дослідження. Розглянуто тематичні питання щодо роботи над темою з метою визначення основних орієнтирів пошук та вибору джерел інформації. Клас був поділений на групи за допомогою методу «Заспівай ту пісню». Кожна група отримала завдання та між членами групи розподілено відповідні ролі. Учні працюють як метеорологи, гідрологи, ґрунтознавці, екологи , знайомляться з нормами та правилами, що містять вимоги до охорони навколишнього середовища та досліджують район проживання. В кожній групі по 5-6 учнів. Учням запропоновано визначити способи збирання й аналізу інформації, розподілити завдання між членами груп. Гідрологи досліджують місцеві водойми та готують презентацію про стан водойм на планеті. Метеорологи досліджують стан повітря, визначають основні джерела забруднення, грунтознавці вивчають стан грунтів рідного краю, екологи працюють над виробленням заходів щодо поліпшення стану довкілля в місті.
Наступний крок передбачив перегляд термінів та основних понять у довідковому інформаційному документі. Далі учням запропоновано переглянути презентацію вчителя та пересвідчитися, що учні знають, як проводити дослідження в різних умовах. До опрацювання тематичних питань: «Як впливає господарська діяльність людини на зміну стану довкілля?" та "Чому на Землі збільшується площа пустель?» учням запропоновано ознайомитися з інформацією Інтернет сайту «Охорона природи» та підібрати фото, створити фоторепортаж з даної теми. Важливим є колективне обговорення учнями всіх рішень, які приймаються на основі узгодження їх інтересів. Учні створюють мультимедійну презентацію. Вони демонструють презентацію на науковій учнівській конференції. Для обговорення ідеї та пошуку однодумців створюється Web-сторінки на шкільному сайті. Проводиться учнівська конференція, на якій кожна група презентує своє дослідження в проекті, захист робіт. По закінченні конференції учні створюють учнівський інформаційний бюлетень. Роздруковують та розповсюджують його серед ровесників та знайомих, що проживають в мікрорайоні школи. Проводиться оцінювання діяльності кожного учня в проекті за визначеними критеріями.
тести "Вплив людини на природу"
Правила поведінки під час екскурсії
Таблиця для поточного оцінювання "Що я знаю?"
Учнівський приклад презентація "Взаємодія природи і людини"
Форма для оцінювання вебсайтів
Відомості про автора
Ім'я , прізвище
Лідія Кокарєва
Фах , навчальний предмет
Вчитель географії
Навчальний заклад
Перещепинська ЗОШ І-ІІІ ступеня №2 Новомосковської районної ради Дніпропетровської області
Місто\село, район, область
М. Перещепине, Новомосковський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
german2012w на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
9-22 листопада 2013 року
Місце проведення тренінгу
Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новомосковської районної ради, Дніпропетровської обл..
Тренери
Правдива Світлана Анатоліївна