Портфоліо для учнів 7 класу з географії за темою: "Австралія - найменший материк Землі"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Австралія - найменший материк Землі"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія та біологія
Вік учнів, клас
7 клас, 12 – 13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Упродовж наступних п’яти уроків 7 клас буде вивчати Австралію – найменший материк Землі. Вивчення буде складатися з наступних кроків: географічне положення, історія відкриття та дослідження, рельєф, корисні копалини, клімат та його типи, поверхневі та підземні води, органічний світ. Також будуть знайомитися з політичною картою, населенням, промисловістю та сільським господарством.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Під час виконання проекту я буду використовувати різноманітні способи оцінювання. На початку проекту організую перегляд учительської презентації, де будуть запропоновані для обговорення тема, мета, цілі проекту. Проведу тестову роботу з метою перевірки готовності учнів до виконання проекту. Протягом проекту учні будуть вести журнал спостережень, де фіксуватимуть результати своєї роботи. Протягом виконання проекту учні здійснюватимуть взаємооцінювання. Наприкінці проекту діти захищатимуть свою презентацію, будуть відповідати на питання вчителя та однокласників, щодо результатів своєї роботи. Оцінка виставляється за 12-ти бальною системою, по закінченню презентації та обговорення результатів роботи. Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем в журналах спостережень для учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження. Також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів. Учні використовують форму оцінювання про методи стиснення інформації для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується ця ж форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час роботи над аналізом конкретного програмного продукту. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми.
Оцінювання навчальних потреб учнів
Форма оцінювання учнівської роботи
Форма оцінювання самоспрямування учнів у навчанні
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Учні досліджують географічне положення материка, розміщення родовищ корисних копалин на ньому, знайомляться з історією дослідження материка, опрацьовують клімат та води суходолу, вивчають природні зони та рослини і тварини, що живуть в Австралії, опрацьовують політичну карту та знайомляться з особливостями розміщення населення на материку. Діти навчаються дотримуватися авторських прав; оцінюють веб-сайти; за допомогою Інтернет ресурсів шукають потрібну інформацію для створення свого проекту. Поділила учнів класу на окремі групи, дала проблемне питання, що стосується теми проекту, на яке вони шукають відповіді. Далі діти дають відповіді на запитання тесту з теми «Австралія», що знаходиться на моєму блозі. Після перегляду зразка учнівської презентації вчитель з дітьми обговорює наступні запитання: 1)Географічне положення материка та геологічна будова; 2)Різноманітність органічного світу Австралії; 3)Політична карта та населення. Учні повинні знайти відповіді на ці питання та викласти результати своєї роботи. На початку проекту учні формують декілька груп, кожна з яких займається дослідженням своєї теми – «Географічне положення материка», «Органічний світ Австралії», «Населення». В результаті роботи над проектом учні з'ясовують відповіді на змістові питання проекту. Створюють блоги та веб-сайти, відповідно до теми проекту з метою демонстрації результатів. Розвивають навички усвідомленого аналізу. Здатність самостійно робити висновки та підводити підсумки роботи. Учні навчаться використовувати Інтернет ресурси з метою пошуку інформації для проекту, обміну думками та розширення світогляду. Дітям по групам дається домашнє завдання. Діти працюють за формами з Інтернету. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт відбувається за розробленими мною критеріями, які будуть їм представлені і вони матимуть змогу коригувати недоліки своєї роботи та вносити зміни до свого проекту. Диференціація навчання в ході вивчення теми представлена учням у наступній послідовності: учням початкового і середнього рівня пропонуються завдання простої тестової форми та завдання на закінчення речення; учням достатнього і високого рівня будуть запропоновані завдання на складання опорних схем, розв’язування різнотипних задач та творчого пошуку цікавої інформації. Також формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні за відповідною шкалою, яка також буде представлена їхній увазі.
Таблиця для поточного оцінювання
Форма для оцінювання веб-сайтів
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Жадан Ілона Вікторівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель географії
Навчальний заклад
Губиниська загальноосвітня школа I-III ступеня №1 Новомосковської районної ради
Місто\село, район, область
смт Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області
Контактні дані
zhadan101@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
З 16.12.2013р. по 28.01.2014р.
Місце проведення тренінгу
Голубівська ЗОШ I-IIIступенів Новомосковської районної ради
Тренери
Правдива Світлана Анатоліївна