Портфоліо для учнів 7 класу з біології за темою: Краса врятує світ ?

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Краса врятує світ?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, природознавство, географія, фізика, хімія

Вік учнів, клас

7 клас 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізовується по темі навчальної програми. Під час проекту учні дізнаються про - основні процеси життєдіяльності рослини (ріст, живлення, фотосинтез, дихання, транспорт речовин);

  • -умови, необхідні для життєдіяльності рослини;
  • - основні компоненти клітини рослини (оболонка, цитоплазма, ядро, пластиди, вакуолі);
  • - тканини рослини (твірні, покривні, основні, провідні);
  • - вегетативні органи рослини (корінь, пагін: брунька, стебло, листок) та їх функції;

Свої дослідження розкривають в мультимедійних презентаціях. Під час роботи діти виконуватимуть як диференційовані, так і групові завдання. Результатом є знання учнів про розмноження рослин , створення публікації, презентації. Учні залучаються до серйозної пошукової роботи.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж проекту. Дітям пропонується заповнення таблиці ЗХД. На початку виконання проекту організовується опитування, оцінювання, як і коли виставляються оцінки. На початку виконання проекту обговорюються основні питання проекту у вигляді мозкового штурму. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД. Під час роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та колективні консультації. Під час роботи над проектом учні використовують форму оцінювання презентації чи публікації. Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду діяльності учнів. На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійну презентацію. Для оцінювання використовується та ж сама форма оцінювання.

Таблиця ЗХД

ТЕСТИ

Визначення навчальних потреб учнів

Оцінювання проекту

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Kot111.jpg Kot222.jpg

Виконуючи проект, учні повинні дослідити будову квітки, будову плодів, будову насіння, вчаться застосовувати отримані знання в повсякденному житті. Результат своїх досліджень учні представляють у вигляді презентацій, публікації. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів включений в процес кожного заняття.

  • 1 тиждень. Проводимо опитування учнів, про що дізналися при виконанні проекту. Які для цього використовуватимуться форми для опитування. Після відповіді учнів вчитель їх узагальнює і використовує при плануванні своєї діяльності і оцінюванні. Проходить ознайомлення з назвою проекту та головними питаннями. Вказується учням на їх діяльність під час проекту. Демонструється презентація проекту. Проводиться інструктаж в кабінеті інформатики.

Учні поділяються на 3 групи. І група досліджує будову квітки, суцвіття; ІІ група – види плодів, ІІІ група – будову насіння та умови його проростання. Всі учні заповнюют таблиці ЗХД, знайомляться з формами оцінювання проекту. Кожний учень має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження. До кінця тижня учні повинні розробити план досліджень.

  • 2 тиждень. Розглядаються, обговорюється та корегуються плани досліджень всіх учні. 1 група досліджує подвійне запліднення у квіткових рослин, ІІ група – будову плода; ІІІ група – умови проростання насіння. В процесі обговорення вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Учні проводять свої дослідження за допомогою Інтернету, використовують друковані джерела. Проводяться консультації з окремими учнями та групами, на яких обговорюють теми проектів, учні отримують відповідь на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим , як вона буде оцінюватися, вивчають форми оцінювання.
  • 3 тиждень. Проводяться консультації з окремими учнями та групами, на яких вони отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу. Учні завершують свою дослідницьку роботу. Створюють мультимедійну презентацію, публікацію, вікі – сайт. Під час роботи над проектом учні знайомляться з формами оцінювання цих форм робіт. Для оцінювання учнями власної роботи на протязі виконання проекту використовують Контрольний список самоспрямування у навчанні. Рефлексія.
  • 4 тиждень. Проведення презентацій, друкування публікацій. Презентації можна провести певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумок обговорення проекту. Проводиться опитування серед учнів на запитання, що було розглянуто при виконанні проекту, порівнюють їх з опитуванням на початку проекту та аналізуються отримані відповіді. Рефлексія.

Презентація вчителя

Презентація учня

Буклет для батьків

Презентація ідей

Чому треба захищати навколишнє середовище

ПЛОДИ

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кочева Лариса Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології , біологія

Навчальний заклад

Черкаська ЗОШ I-III ст.

Місто\село, район, область

смт.Черкаське , Новомосковського району Дніпропетровської області

Контактні дані

kocheva на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 2 вересня по 17 вересня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Черкаська ЗОШ I-III ст. Новомосковського району Дніпропетровської області

Тренери

Ткачук О.К.