Портфоліо для учнів 7 класу з біології за темою: "Царство Гриби"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Царство Гриби
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, природознавсто, екологія
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Учні знайомляться з особливостями грибів та лишайників як живих організмів: будовою, життєдіяльністю, значенням у природі та житті людини. Здійснюючи інформаційні та експериментальні дослідження чотири групи у класі готують проект, що має виявити роль царства Гриби на планеті Земля. Учні збирають та розповідають про різні цікаві та найновіші наукові факти щодо грибів, оцінюють та прогнозують можливі зміни на планеті за відсутності грибів, синтезують інформацію про представників царства Гриби на блозі, вікі-сторінці проекту або у інформаційних бюлетенях. Досліджуючи значення цих організмів, надають рекомендації щодо правил зберігання продуктів харчування та способів профілактики хвороб грибкового походження.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання відбувається впродовж всього навчання за темою «Царство Гриби». Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що учні вже знають про гриби відбувається при заповнені ними форми «Що я знаю» та таблиці З-Х-Д. Проводиться опитування і результати можна зафіксувати у вигляді діаграми. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації, проектів.
Оцінювання навчальних потреб учнів (таблиця З-Х-Д
Оцінювання навчальних потреб учнів (діаграма)
Форма оцінювання учнівської роботи
Форма оцінювання самоспрямування у навчанні
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя, учні знайомляться з темою, обговорюють основні питання. З’ясовували попередні знання учнів за допомогою схеми З-Х-Д, у ході мозкового штурму складали асоціативний кущ з теми, консультувалися із учителем, об’єдналися у групи по 4-6 осіб за методом «Знайди мій номер», розподілили ролі. Працювали з дидактичним матеріалом «Що я знаю про лишайники», який допоміг встановити загальну картину про знання учнів з цієї теми. Також учні переглядали джерела Інтернету, друковані матеріали, проводили дослідження в бібліотеках, відбирали необхідний матеріал, планували свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, створюють в Інтернеті блоги з теми, фотоальбоми, питання з даної теми для своїх однокласників, які вони можуть розмістити в своєму блозі. Вчитель попереджає про ризики та загрози Інтернету для дітей та шляхи їх вирішення. Знайомить учнів з шаблонами дозволу на відкриття електронної поштової скриньки учня, щодо конфіденційності учня. Потім учні відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Потім обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські презентації. Перш ніж починати працювати за методом проектів вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання (буклет.) Перед початком конкретного проекту вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, учнів з цілями та завданнями проекту (буклет), отримує дозволи від батьків, ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки. На третьому етапі учні звітують перед класом, демонструють презентації. Учитель слухає, ставить доцільні питання як звичайний учасник. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами. У ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, спрямовує діяльність, створює шаблон з підказками для виконання проекту та у разі необхідності надає інструкції щодо виконання певних завдань проекту . Завдання для роботи груп: 1. Історики. Дослідити (за літературою), як давно виникли гриби та лишайники та зробити висновки щодо їх значення у природі. 2. Екологи. Проаналізувати, яка причина зникнення лишайників. 3. Хіміки. Дослідити, чи може шкідливе стати корисним. 4. Мікологи. Дослідити, чому гриби та лишайнки важливі для нас.
Учитель здійснює диференціацію навчання в ході всієї теми, оцінює спрямованість учнів у навчанні та відслідковує їх прогрес у навчанні.
Таблиця для поточного оцінювання (Що я знаю?)
Учнівський приклад (презентація)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Юлія Мельник
Фах, навчальний предмет
Вчитель біології
Навчальний заклад
Перещепинська ЗОШ І-ІІІ ступеня №2 Новомосковської ради Дніпропетровської області
Місто\село, район, область
м.Перещепине, Новомосковський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
melnikua1990 на gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
09.11.2013-22.11.2013
Місце проведення тренінгу
Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області
Тренери
Правдива Світлана Анатоліївна