Портфоліо для учнів 7 класу з біології за темою: "Лікарські рослини Приорілля"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Лікарські рослини Приорілля

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство. Основи здоров'я.

Вік учнів, клас

12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Лікарські рослини Приорілля» є складовою частиною предмету «Біологія» в 7 класі. Тема «Рослини». Методи діяльності учнів- пошуковий,дослідницький.Збір лікарських рослин рідного краю. Вчити дітей застосовувати набуті знання в повсякденному житті ;вироблювати звички піклуватися про свої здоров'я.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють ЗХД-таблицю, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, а також показують свої попередні знання щодо лісових екосистем. Учитель проводить оцінювання навчальних потреб учнів для того, щоб з’ясувати попередні знання учнів з цієї теми за презентацією для проведення мозкової атаки. Учні впродовж всього виконання проекту постійно працюють над таблицею З-Х-Д поступово заповнюють її. Цей документ допомагає вчителю відслідковувати, як саме іде процес навчання учнів. До того, як учні почнуть працювати над міні-проектом зі створення презентації та ін. учні розробляють план роботи групи для того, щоб спрямувати своє навчання та дослідження. Впродовж роботи над проектом учні також використовують Форму оцінювання, яка допомагає їм добре виконати завдання та спрямовує їх у виконанні завдань проектів. Коли учні завершать частину дослідження, учитель перевірить їх спостереження, правильність запису, щоб з’ясувати, чи потребують учні додаткових інструкції. Коли учні працюватимуть у малих групах над створенням презентації, публікації для того , щоб поділитися з іншими своїми здобутками та знаннями, вони використовують Контрольний список для презентації та ін., який допомагає їм створювати таку презентацію або публікацію, яка відповідає вимогам. Оскільки це груповий проект, учні використовуватимуть форми взаємооцінювання. Їх кінцевий продукт буде оцінений за Формою оцінювання.

форма оцінювання учнівської роботи

форма оцінювання самоспрямування у навчанні

оцінювання навчальних потреб учнів(таблиця 3-Х-Д)

оцінювання навчальних потреб учнів (діаграма)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми проводиться опитування серед учнів 7-х класів,що вони знають про лікарські рослини та їх використання. Потім учні заповнюють форму завдання «Що я знаю» і вносять корективи в навчальний проект з огляду на ці дані.Учні переглядають вступну презентацію, де ознайомлюються з обсягом роботи ,яку передбачає проект.Обговорюють тему проекту, діляться на 3 групи («Ліс», «Луки», «Присадибна ділянка»).Учасники груп розподіляють між собою обов’ язки.В кожній групі діти обирають відповідального за роботу групи; 5 учнів в групі-«дослідники», записують дані про зібрані рослини,3 учнів- «цілителі», збирають відомості про цілющі властивості рослини, 2 учнів-«секретарі»,знаходять допоміжні дані про рослини в інтернеті.Робота всіх учасників групи тісно пов’язана між собою. Загалом, пошуковою роботою займаються усі учасники проекту.Групи допомагають одна одній у зборі інформації про рослини, про використання їх в народній медицині. До цієї роботи залучаються батьки та рідні. В цей час діти виконують дослідження. Нотують у журналах отримані данні, проводять розрахунки, нотують результати, роблять висновки. Під час виконання проекту учні опановують певні методики проведення досліджень, спостережень, навчаються оформлювати результати у вигляді таблиць, діаграм, узагальнювати дані, робити висновки. Готують презентацію (відповідно до контрольного списку) Вчитель пропонує учням список використаних джерел та літератури з посиланнями на веб-сайти ,пропонує самостійно розподілити роботу між учасниками групи в інтернет-пошуковій роботі.Робота в інтернеті –це використання комунікаційних сервісів Інтернету для спільної роботи над навчальними проектами в групах в режимі реального часу разом з іншими учасниками; збирання даних від людей за допомогою онлайн-опитування Мої учні обговорюють питання теми, отримують думки інших людей за межами класу щодо їхньої роботи, збирають нові дані та діляться ідеями з іншими вчителями. Результатом роботи повинна стати мультимедійна презентація. Представлення своїх робіт повинно відбуватися в присутності всіх учасників проекту.Взаємооцінювання проводити за критеріями передбаченими у формі оцінювання. Результати своїх досліджень учні повинні презентувати за вибором групи учням молодших класів, батькам.

метод проектів

тести

інструкція

презентація ідей проекту

таблиця для поточного оцінювання

учнівський приклад (презентація)

форма для оцінки веб-сайтів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пиріг Валентина Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Перещепинська ЗОШ І-ІІІступеня № 2 Новомосковської Районної Ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

місто Перещепине Новомосковський район Дніпропетровська область

Контактні дані

vmixalovna3 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9 - 22листопада 2013року

Місце проведення тренінгу

Голубівська ЗОШ І-ІІІступеня Новомосковської Районної Ради Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна