Портфоліо для учнів 7 класу за темою: "Чи дійсно я маю вибір?"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Вік учнів, клас
- 3 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 4 План вивчення теми (вставити файл)
- 5 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 6 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
"Обираємо здоровий спосіб життя?"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Предмет «Основи здоров’я». Інформатика.
Вік учнів, клас
12-13 років,7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект відноситься до розділу «Здоровий спосіб життя». Під час навчання за методом проектів учні 7 класу працюючи в групах складають «хіт-парад» звичок, презентують свої розробки, пояснюючи, як кожна звичка впливає на здоров’я. Учні розглядають питання про сприятливі принципи, розробляють індивідуальний план здорового способу життя, аналізують вигоду здорового способу життя.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом вчитель з’ясовує навчальні потреби учнів за допомогою таблиць З-Х-Д . Протягом всього проекту проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання , яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами презентації. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних критеріїв.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І тиждень Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з ключовим запитанням: Чи дійсно я маю вибір? Попросіть учнів подумати самостійно про запитання, а потім обговоріть їх відповіді. Запитайте, хто добровільно хоче поділитися своєю відповіддю з класом.
- Оголошуються тематичні запитання:
- Значення звичок і навичок для здоров’я.
- Обираємо здоровий спосіб життя.
- Профілактика захворювань.
Вчитель пояснює учням, що вони вивчатимуть це питання упродовж своєї роботи над темою і розроблятимуть самостійні проекти. Вчитель демонструє учням вступну презентацію. Учні з’ясовують навчальні потреби згідно форм оцінювання З-Х-Д та організаційної діаграми.
ІІ тиждень. Учні єднаються за випадковим збігом у групи по 4 (всього 25 уч в кл) . Розподіляються ролі у групі(, журналіст, статистик, дослідник, режисер). Журналісти розробляють листок опитувальник:»Які вигоди здорового способу життя.» • Статисти – опрацьовують інформацію:»Які життєві принципи сприятливі для здоров’я» – формуючи таблицю результатів у табличному редакторі та демонструють її в своїй презентації; • Дослідники – наочно аналізують подану для них інформацію, та роблять висновки – гіпотези. Коли ця група має готові гіпотези відбувається так звана зустріч за «круглим столом», тобто решта учнів семикласників з ними ознайомлюється і ділиться зі своїми спостереженнями та думками щодо здорового способу життя. • Режисери – маючи вже всю інформацію, та будучи присутніми на зустрічі за «круглим столом», роблять кінцевий продукт проекту – презентацію та статтю на шкільний сайт . Вчитель показує учням різноманітні приклади оцінювання учнівських робіт. Потім разом з учнями розробляє критерії для самооцінювання. Учні використовують форму для само оцінювання згідно критеріїв.
ІІІ тиждень. Учні займаються пошуком відповідних матеріалів в Інтенеті, електронних енциклопедіях, літературі; вчаться користуватися програмою Publisher для створення публікації; подають результати роботи над проектом і процесу його виконання у вигляді презентації; подають результати роботи над проектом у вигляді публікації; працюють з соціальними сервісами; презентують результати діяльності ; навчаються правилам зберігання інформації на комп’ютері, отримують від учителя форму оцінювання веб-ресурсів та визначають можливість використання Інтернет-ресурсів. Учні під час роботи над проектом для скорішого обміну інформації між групами використовують електронну пошту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Анжела Ющенко
Фах, навчальний предмет
Педагогіка та методика початкового навчання,вчитель початкових класів
Навчальний заклад
Черкаська загальноосвітня школа
Місто\село, район, область
смт Черкаське,Новомосковський район, Дніпропетровська область.
Контактні дані
angela yushenko @ hotmail.com.
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
з 4 березня по 20 березня
Місце проведення тренінгу
Черкаська ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Тренери
Ткачук Олена Костянтинівна