Портфоліо для учнів 3 класу з природознавства з теми "Людина та її організм", "Організм людини"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Організм людини"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Вік учнів, клас

3 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В процесі підготовки свого проекту учні працюють з друкованими виданнями, фотографіями, матеріалами біологічного кабінету, енциклопедіями, які допомагають дібрати необхідний матеріал по темі, вони вчаться робити висновки та обговорюють їх з вчителем, батьками та з товаришами. Знайомляться з роботою органів людини, познають багато цікавого. Учням 3 класу пропоную проект «Організм людини» Пояснюю як саме вони будуть працювати над проектом. Ставлю перед ними ключові, тематичні та змістовні запитання. Націлюю на шляхи збору інформації. 1 група »Світлячки» оцінити, з чого складає раціон здорового харчування ( меню обіду для школяра). 2 група «Ромашка» дослідити як ваша сім’я дотримується правил гігієни харчування. 3 група «Апельсин» підготувати звіт на тему «Бережи зуби!» Діти повинні підібрати необхідні матеріали, створити презентацію , захистити проект.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів відбувається на протязі всієї роботи над проектом, використовуються on-line консультації та коментарі під час заповнення блогу проекту для розвитку в учнів навичок 21 століття. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про травлення відбувається при заповненні ними опитувальника та таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом учні використовують план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Учні також використовують форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: презентації, публікації, блогу, вони мають використовувати форму оцінювання блогу, форму оцінювання презентації та форму оцінювання публікації, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд , читання записів та коментарів учнів на блозі проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Використовують форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Здійснюється опитування . Діти виконують завдання за формою «Що я знаю»

Документ оцінювання навчальних потреб учнів

Презентація ідей проекту

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Документ для поточного оцінювання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед ними ключові, тематичні та тмістовні запитання. Націлює на шляхи збору інформації. З’ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення проблеми правильного харчування та збереження зубів.. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (Блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з формою оцінювання блогу, для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему, в чому у них є сумніви та які питання потребують нагальної допомоги.

Над проектом " Організм людини" учні працюють у трьох групах. Об'єднання у групи проводиться самостійно учнями (на їх вибір). При роботі над питанням "Навіщо потрібно їсти?" учні так само розподіляються у три групи. 1 група збирає інформацію про продукти харчування та проводить опитування учнів 3 класів стосовно якості харчування, вживання вітамінів. 2 група вивчає та збирає теоретичний матеріал про органи травлення за визначеним опитувальником. 3 група опрацьовує інформацію стосовно догляду за зубами.. Додатково проводиться дослідження з основних причин погіршення стану зубів та хвороб шлунку. До закінчення створення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Через роботу блогу учні ознайомлюються з думками та пропозиціями інших та отримують допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, публікації та блогу. Усі дослідження учнів систематизовані та представлені у вигляді підсумкових таблиць та діаграм. Для учнів, яким важко проводити дослідження додається шаблон презентації.

Актив Проекту розробляє сценарій презентації проекту, зокрема блогу. Обговорюються учнівські проблеми та потреби. Які методи вони застосовували на кожному етапі свого дослідження. Розповідають які висновки вони зробили, їх рішення щодо даного проекту, що винесли особисто для себе. Також оцінюють свою роботу з веб-ресурсами. . Здійснюється опитування . Діти виконують завдання за формою «Що я знаю»

Використовують форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Результати роботи учнів в проекті представлені у блоці "Навіщо потрібно їсти?" В результаті даної діяльності школярі переконуються у цінності людського життя , необхідності його берегти.

Публікація для представлення особливостей методу проектів

Шаблон документу

Мережевий опитувальник

Документ для фасилітації

[Інструкція

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зеніч Валентина Петрівна


Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів


Навчальний заклад

Перещепинська ЗОШ І-ІІІ ст. №1


Місто\село, район, область

Місто Перещепине, Новомосковського району,Дніпропетровської області

Контактні дані

zenichvalentina на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-22 листопада 2014 року

Місце проведення тренінгу

Голубівcька ЗОШ І-ІІІ ст.,Новомосковського району, Дніпропетровської області

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна