Портфоліо вчителя інформатики з теми "Моя мережа: Інтернет очима дітей"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Буклет

Kar1.png Kar.png



Назва навчальної теми

Моя мережа: Інтернет очима дітей

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - інформатика другорядні предмети - Українська мова та література

Вік учнів, клас

Було проведено проект в 11 класі вік 16 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

В ході діяльності учні спробують дослідити проблему безпечного користування Інтернетом та створити необхідні рекомендації для школярів та батьків.

Інформацію будуть знаходити в Інтернеті та навчальній літературі. На основі цих даних буде розроблено стенд «Безпека в Інтернеті», проведено виставку малюнків «Ми за безпечний Інтернет», проведено тренінги, написання есе та представлення проекту.

Учасники проекту удосконалять навички роботи в програмах Word, Excel, PowerPoint та Publisher. Учні будуть розробляти публікації та веб-сторінки з малюнками, фотографіями та статтями про проект. Будуть створені мультимедійні презентації, кінцевий результат дослідження буде представлений учням нашої школи. В результаті проекту учні дадуть відповіді на питання, поставлені і вдосконалені впродовж розробки теми проекту.

Зробити висновок про наявність небезпеки при роботі в мережі Інтернет. Поглибити знання учнів про можливості об’єднання різнотипної інформації в одному електронному документі за допомогою засобів мультимедіа. Систематизувати знання щодо без-печного викори-стання Інтернет Розробити рекомендації щодо безпечного використання Інтернет

Ключове питання:

Інтернет – добро чи зло?

Метод проектів – раціонально поєднує теоретичні знання і можливості їх практичного застосування для розв’язування конкретних проблем дійсності в спільній діяльності учнів.

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування та тестів.

На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу (усні консультації).

Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається самооцінювання.


- критерії оцінювання блогу


- критерії оцінювання презентації


- критерії оцінювання публікації

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Визначення теми та мети проекту

Учнями були переглянуті такі проекти: «Дивовижний світ чисел», «У природы нет плохой погоды», «Человек в мире своих эмоций», «Народна скарбниця», «Екстремальні види спорту», «Відлуння Чорнобилю», «Земля – наш спільний дім».

Вчитель дає визначення основних теоретичних понять.

Проект – сукупність певних дій, документів, текстів, призначених для створення реального об’єкта, предмета або теоретичного продукту

Метод проектів – раціонально поєднує теоретичні знання і можливості їх практичного застосування для розв’язування конкретних проблем дійсності в спільній діяльності учнів.

«Все, що я пізнаю, я знаю, навіщо це мені потрібно, де і як я можу ці знання застосувати» - ось основна теза сучасного розуміння методу проектів.

Портфоліо проекту – комплект інформаційних, дидактичних і методичних матеріалів до навчального проекту, розроблений з метою його ефективної організації та навчання з теми, яка відповідає навчальній програмі базового курсу даної предметної галузі.

Дослідницька діяльність – визначення проблеми, дослідницьких задач, які випливають із проблеми, висунення гіпотез щодо їх розв’язання, обговорення методів дослідження, оформлення кінцевих результатів, аналіз отриманих даних, підведення підсумків, висновки.

Ключове питання – сприяє ровитку творчого і критичного мислення, допомагає краще зрозуміти основні концепції теми.

Вчитель

Ви знаєте, що на розділ «Основи роботи в Інтернет» відведено 18 академічних годин.

Однією з тем є «Інформаційна безпека при роботі в мережі». У цьому навчальному році ми вичаємо тему безпеки в Інтернеті шляхом створення навчального проекту.

9 лютого країни Євросоюзу відзначили День безпеки в Інтернеті. В школі було вирішено провести 2012-2013 навчальний рік під гаслом «Безпека в Інтернеті».

Впродовж року були заплановані різні заходи, присвячені даній тематиці.

Також був об’явлений конкурс на створення навчального проекту «Моя мережа: Інтернет очима дітей» для впровадження в практику програми «Intel® Навчання для майбутнього».

Переглянувши приклади навчальних проектів, що були створені учнями та вчителями нашої школи, ми звернули увагу, що основна частина портфоліо – це три учнівські роботи – презентація, публікація і веб-сайт, що розкривають тему проекту.

Також у складі портфоліо є дидактичні матеріали, що будуть створені вами у ході роботи над проектом, і методичні матеріали, які я пропоную вам – це вчительська презентація і критерії оцінювання.

Учні відповідають на питання щодо структури портфоліо.

Етап 2. Створення проектних груп, вибір тем, збір матеріалу

Учні переглядають на екрані вчительську презентацію презентація вчителя

Вчитель.

Мета нашого проекту - зробити висновок про наявність небезпеки при роботі в мережі Інтернет, розробити рекомендації щодо безпечного використання Інтернет.

Ключове питання: «Інтернет – добро чи зло?»

Тематичні питання (діаграма) діаграма

1. Неприємності в мережі.

2. Безпека дітей в Internet.

3. Рекомендації з безпечного використання Internet.

4. Як проявляють себе комп'ютерні віруси.

5. Поради для батьків.

Форми проведення досліджень:

Робота з літературою, робота в Інтернеті

Обговорення та інтерпретація зібраної інформації

Аналіз і систематизація даних

Оформлення презентації, публикації, веб-сайту

Участь у тренінгу

Підведення підсумків виконаної роботи.

Учні класу поділяються на три групи.

Перша група: створює мультимедійну презентацію Power Point Мережа інтернет

Друга група: створює публікацію у вигляді буклету публікація учнів

Третя група: створюють блог Інтернет очима дітей

Учні першої групи вибрали такі питання:

Неприємності в мережі

Безпека дітей в Internet.

Рекомендації з безпечного використання Internet.

Учні другої групи вирішили скласти поради для батьків відносно роботи дітей у мережі.

Учні третьої групи зацікавились питанням проявів комп’ютерних вірусів та їх різновидів.

Індивідуальна робота учнів в Інтернет (пошук інформації до відповідної теми), використання локальної мережі для передачі інформації на головні комп’ютери кожної групи.

Учні дають розгорнуті відповіді про послідовність створення презентації, публікації, блогу.

Для створення мультимедійної презентації використовується прикладна програма MS Power Point. Режим створення нової презентації з порожніх слайдів установлюється командою Файл/Створити, виконавши яку, зі списку Створення області завдань Створити презентацію слід обрати посилання Нова презентація. Після цього буде виведено область завдань Розмітка слайда, що містить макети слайдів. Спосіб розташування об’єктів на слайді визначається макетом. Макет містить умовні позначення текстових фрагментів, а також різноманітних графічних об’єктів: малюнків, таблиць, діаграм. Додаючи новий слайд, можна обрати для нього макет. Розміри об’єктів та їхнє розташування на слайді можна змінювати. Текст, який додається до слайда, має бути в рамках, написах або автофігурах. За допомогою буфера обміну в слайд можна вставляти текст, створений в інших програмах. За замовчуванням в Power Point використовується автоформатування тексту в процесі його введення. Розмір шрифту та відстань між рядками змінюються так, щоб цей текст умістився в рамці. Додати до слайда графічні об’єкти можна завдяки використанню команд меню Вставка, панелі інструментів Малювання або області завдань Картинки. Анімаційні ефекти до об’єктів слайда додаються за допомогою області завдань Настройка анімації. Для обраних об’єктів слайда тип анімаційних ефектів задається за допомогою списку Додати ефект, який містить команди Вхід, Виділення, Вихід, Шляхи переміщення. Також можна додати анімаційні ефекти зміни слайдів. Звукові файли додаються до вибраного слайда за допомогою команд меню Вставка/Фільми та звук. Для того, щоб створити гіперпосилання, потрібно виділити відповідний об’єкт на слайді та виконати команду Вставка/Гіперпосилання. У вікні Додавання гіперпосилання слід зв’язати гіперпосилання з певним об’єктом – файлом, веб-сторінкою, місцем у документі, новим документом або адресою e-mail. Під час споказу презентації можна робити нотатки, малювати на слайдах, керувати зміною слайдів.

Для створення публікації використовується прикладна програма MS Publisher. В меню Файл вибрати команду Створити. В області задач Нова публікація вибрати Публікації для друку/Буклети/Інформаційні. Серед запропонованих шаблонів оформлення обрати той, що відповідає стилю проекту. Після завантаження обраного буклета можна змінити макет публікації, колірну схему, шрифтову схему, параметри змісту сторінки. Для цього натиснути відповідну кнопку в області задач. У текстові рамки ввести текст, використовуючи автоперетікання. Вставити потрібні малюнки, відомості про школу.

Для створення блогу використовується Інтернет сайт Блогер

Етап 3. Оформлення та захист проекту.

Перша група учнів створила мультимедійну презентації Power Point, яка складається з 22 слайдів.

Друга група учнів створила публікацію у вигляді буклету, в якій представлені корисні поради для батьків та вчителів стосовно контролю при користуванні дітей мережею Інтернет.

Третя група учнів створили блог в якому 4 публікації стосовно теми.

Вони розглянули статистичні дані про перебування дітей в Інтернеті, «Аксіоми безпеки» для підлітків, інформацію про встановлення несанкціонованих міжнародних з'єднань під час роботи в інтернеті. Кожна із груп учнів захищає свою частину проекту, дві інші групи в цей час виступають в ролі «критиків» - учні відмічають переваги та недоліки в роботі однокласників, висловлюють свої думки стосовно структури та змісту.

Розробка критеріїв та оцінювання проекту

Вчитель знайомить учнів з формами оцінювання презентації, публікації, веб-сайту та системою нарахування балів.

критерії оцінування публікації

критерії оцінювання презентації

критерії оцінювання блогу


таблиця ЗхХхД

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Курочкіна Юлія


Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики


Навчальний заклад

комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №8 м. Орджонікідзе Дніпропетровська область"

Місто\село, район, область

м. Орджонікідзе Дніпропетровська область

Контактні дані

kurochka313@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Орджонікідзе Дніпропетровської області

Дати проведення тренінгу

з 17 квітня по 30 квітня 2013 року

Місце проведення тренінгу

комунальний заклад "Середня загальноосвітня школа №8 м. Орджонікідзе Дніпропетровська область"


Тренери

Годована Анна Анатоліївна